سوپ عدس قرمز و روش تهیه آن با ماست و زرده تخم مرغ


سوپ عدس قرمز و روش تهیه آن با ماست و زرده تخم مرغ

همانطور که می دانیم گیاهی کوچک شبیه به نخود است که معمولاً در خاک‌های فقیری که برای کاشت دیگر محصولات مناسب نیست، کاشته می‌شود. عدس در انواع و رنگ‌های گوناگونی وجود دارد که عدس قهوه‌ای، سبز، نارنجی از آن جمله‌اند. از عدس قرمز برای تهیه شوربای رنگی استفاده می‌شود. برای پختن نان، عدس را با آرد مخلوط می‌کنند. در ایران، از این گیاه، برای تهیه عدس‌پلو استفاده می‌کنند.حال روش تهیه سوپ عدس قرمز با ماست و زرده تخم مرغ را آموزش خواهیم داد.

سوپ عدس قرمز و روش تهیه آن با ماست و زرده تخم مرغ

این مقدار سوپ برای شش نفر است.

 

مواد لازم برای تهیه سوپ عدس :

عدس قرمز ۱ لیوان

پیاز متوسط ۱عدد

سیب زمینی متوسط ۱ عدد

هویج ۱ عدد

روغن زیتون ۳ قاشق غذا خوری

آب جوش ۶ لیوان

نمک و فلفل سیاه

ماست ۳ قاشق غذا خوری

زرده تخم مرغ ۱ عدد

آب لیمو ترش تازه نصف عدد

مواد لازم برای روی سوپ :

کره ۱ قاشق غذا خوری

نعنای تازه , پاپریکا

طرز درست کردن سوپ عدس با استفقاده از ماست و زده تخم مرغ :

برای درست کردن سوپ عدس قرمر ابتدا یک عدد پیاز متوسط را ریز خرد کرده یک عدد سیب زمینی متوسط و یک عدد هویج را پوست گرفته و رنده میکنیم.در یک قابلمه سه قاشق غذا خوری روغن زیتون می ریزیم  روی آن پیاز خرد شده , سیب زمینی رنده شده و هویج را می ریزیم سه تا چهار دقیقه تفت میدهیم سپس یک لیوان عدس قرمز و فلفل سیاه دو تا سه دقیقه دیگر تفت میدهیم  اکنون روی آنها شش لیوان آب جوش می ریزیم تا عدسها بپزد و نرم شوند.

وقتی عدسها پخت با بلندر پوره می کنیم  اندازه غلظت سوپ به ذائقه خودتان بستگی دارد .اکنون در یک کاسه یک زرده تخم مرغ , آب لیموی تازه نصف عدد و سه قاشق غذا خوری ماست را خوب مخلوط میکنیم  اکنون  یک ملاقه از آب سوپ را هم ریخته هم زده و داخل سوپ می زیزیم تا ولرم شود و مرتب و سریع هم میزنیم نمک هم میزیزیم.

اکنون در یک تابه یک قاشق غذا خوری کره ریخته و ذوب میکنیم وقتی ذوب شد  نعنای خشک و پاپریکا ریخته  کمی تفت میدهیم  اکنون این سس را روی سوپ می ریزیم و اکنون آماده سرو کردن است اگر غلیط شده باشد  خیلی کم آب جوش بریزید تا به غلظت مورد پسند شما برسد یکی دو دقیقه که بجوشد آماده است.

منع: هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید