طرز درمان واریس با استفاده از جوراب های واریسی,واریس,درمان واریس,بهترین روش درمان واریس,جوراب های واریسی,تاثیر جوراب های واریسی

طرز درمان واریس با استفاده از جوراب های واریسی


طرز درمان واریس با استفاده از جوراب های واریسی

همانطور که می دانید بیماری واریس یکی از بیماری های شایع در پاها می باشد که در برخی از مواقع پاها را زشت جلوه می دهد و در برخی از مواقع ممکن است باعث احساس درد شود. امروزه برای درمان واریس روش های مختلفی ارائه شده است. برخی از افراد از دارو های شیمایی استفاده می کنند که این کار بسیار اشتباه می باشد زیرا مصرف دارو ها به معده آسیب می رساند. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما طرز درمان واریس با استفاده از جوراب های واریسی را آموزش دهیم که یک روش بسیار ساده می باشد. پس اگر شما هم می خواهید از طرز درمان واریس با استفاده از جوراب های واریسی استفاده کنید در ادامه با ما همراه باشید.

طرز درمان واریس با استفاده از جوراب های واریسی,واریس,درمان واریس,بهترین روش درمان واریس,جوراب های واریسی,تاثیر جوراب های واریسی

چگونگی جوراب های واریسی به مشکلات رگهای واریسی کمک می کند؟ برای یک فرد هنگام پیاده روی، انقباض و آرام کردن عضلات ساقها در اطراف رگ ها کمک می کند تا حرکت خون به سمت قلب آرام انجام شود.  فشرده سازی توسط جوراب های واریسی به صورت لایه ای از عضلات صورت می گیرد که به آرامی دیواره های رگها را به هم فشرده کرده و اجازه می دهد دریچه ها بسته شوند.

حفره رگ کاهش می یابد، به این ترتیب جریان خون به حالت عادی بازگردانده می شود و به گردش کلی کمک می شود. برای موثر بودن، جوراب های خود را در ابتدای روز بپوشید و قبل از رفتن به رختخواب در بیاورید. بعضی افراد دارای ضعف ارثی دیواره های رگها یا دریچه ها را ایجاد می کنند که چالش های بیشتری را برای بازگشت رگ به حالت طبیعی ایجاد می کند. استفاده از جوراب واریسی یا جوراب ساق بلند برای پیشگیری و درمان رگ های واریسی و سایر مشکلات گردش خون حیاتی است.

جوراب های ضد انسداد جریان خونبا جوراب های واریسی چه تفاوت هایی دارد؟

بزرگترین تفاوت بین جوراب های ضد انسداد جریان خون و جوراب های واریسی پزشکی، میزان فشرده سازی و علت پزشکی آن است. جوراب ضد انسداد معمولا دارای قطر ۸-۱۸ میلی متر است، در حالی که جوراب های فشرده سازی پزشکی اندازه گیری های پزشکی دارای قطر ۱۵-۲۰ میلیمتر یا بیشتر است.

علاوه بر این، هدف استفاده از جوراب های ضد انسداد جریان خون بازگشت وضعیت طبیعی رگ  در یک بیمار بستری است. جوراب های واریسی پزشکی برای درمان اختلالات وریدی و لنفاوی در بیماران آمبولیتیک استفاده می شود.

جوراب های واریسی برای تمام مراحل ناتوانی مزمن ، از جمله رگهای واریسی، تغییرات پوستی و عمل های وریدی استفاده می شوند. آنها همچنین می توانند در پیشگیری و درمان سندرم پس از ترومبوز استفاده می شوند. با توجه به تحقیقات پزشکی، بیماران آمبولی مبتلا به اختلالات مزمن روده، فشرده سازی توسط جوراب های ضد آمبولی را بیشتر مصرف می کنند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید