علائمی که بیماری زوال عقل می تواند داشته باشد؟,بیماری زوال عقل,علت بیماری زوال عقل,علائم بیماری زوال عقل,نشانه های بیماری زوال عقل,درمان بیماری زوال عقل

علائمی که بیماری زوال عقل می تواند داشته باشد؟


علائمی که بیماری زوال عقل می تواند داشته باشد؟

مغز یکی از مهمترین قسمت های بدن می باشد که بدون آن افراد نمی توانند هیچ چیز را کنترل کنند. بیماری زوال عقل یکی از بیماری های ذهنی می باشد که افراد زیادی را به خود منجر کرده است. بیماری زوال عقل دارای نشانه های مختلفی می باشد و در هر افراد می تواند بصورت یک بیماری مختلف بروز کند. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما علائمی که بیماری زوال عقل می تواند داشته باشد؟ را معرفی کنیم تا با استفاده از آن ها سریع بیماری را تشخیص داده و درمان را شروع کنید. پس اگر شما هم می خواهید علائمی که بیماری زوال عقل می تواند داشته باشد؟ را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

علائمی که بیماری زوال عقل می تواند داشته باشد؟,بیماری زوال عقل,علت بیماری زوال عقل,علائم بیماری زوال عقل,نشانه های بیماری زوال عقل,درمان بیماری زوال عقل

علائمی که بیماری زوال عقل می تواند داشته باشد؟

علائم و نشانه های زوال عقل، هنگامی رخ می دهد که سلول های عصبی سالم در مغز متوقف می شوند و ارتباط با دیگر سلول های مغز را از دست می دهند و می میرند. در حالی که هر کس برخی از سلول های عصبی را در سنین بالا از  دست می دهد، افراد مبتلا به زوال عقل مقدار بیشتری از این سلول ها را از دست می دهند.

در حالی که ابتلا به زوال عقل بیشتر در بین افراد مسن اتفاق می افتد (نیمی از افراد بالای ۸۵ سال و بالاتر ممکن است دچار نوعی زوال عقل باشند)، با این حال این اتفاق بخش عادی روال پیرشدن نیست. بسیاری از مردم تا ۹۰ سالگی بدون هیچ علائمی از زوال عقل زندگی می کنند. یکی از انواع اختلالات زوال عقل، اختلالات ناحیه گیجگاهی است، که در میانسالان بیشتر از افراد مسن دیده می شود. از دست دادن حافظه، هر چند شایع است اما به تنهایی علامت زوال عقل نیست. برای یک فرد مبتلا به زوال عقل، باید علائم زیر وجود داشته باشد:

علائم قطعی موجود

  • دو یا چند کارکرد اصلی ذهن که نقص دارند. این کارکردها شامل حافظه، مهارت های زبان، ادراک بصری و توانایی تمرکز و توجه است. همچنین شامل مهارت های شناختی مانند توانایی تفکر و حل مشکلات می شود.
  • از دست دادن عملکرد مغز به اندازه کافی شدید است که یک فرد نمی تواند کارهای عادی و روزمره خود را انجام دهد.
  • علاوه بر این، برخی از افراد مبتلا به زوال عقل نمی توانند احساسات خود را کنترل کنند. شخصیت های آنها ممکن است تغییر کند. آنها می توانند توهماتی داشته باشند که شامل اعتقادات قوی بدون اثبات است، مانند حالتی که کسی آنها را سرزنش می کند.
  • آنها همچنین ممکن است چیزهایی را که واقعی نیستند احساس کنند یا ببینند که آن ها را تحریک کند.

علل زوال عقل ممکن است بسته به نوع تغییرات مغزی که رخ می دهد، متفاوت باشد. انواع زوال عقل  عبارتند از زوال عقل کثیف کردن بدن، اختلالات فتوتراپی و ضعف عروقی. معمولا افراد دچار زوال عقل، ترکیبی از دو یا چند اختلال را دارند که حداقل یکی از آنها زوال عقل است. به عنوان مثال، برخی افراد بیماری آلزایمر و ضعف عروقی را با هم دارند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید