علائم بیماری تنبلی چشم,علت تنبلی چشم,علائم تنبلی چشم,درمان تنبلی چشم,دانستنی هایی درباره تنبلی چشم,تشخیص تنبلی چشم,نشانه های تنبلی چشم

علائم بیماری تنبلی چشم


علائم بیماری تنبلی چشم

بیماری تنبلی چشم یکی از بیماری های شایع در سنین بالا می باشد که باعث می شود افراد نتوانند به خوبی دید داشته باشند و یا تصاویر را بصورت تار مشاهده می کنند. همانطور که می دانید بیماری های دیگر را می توان با لنز یا عینک جبران کرد ولی تنبلی چشم را شما نمی توانید با استفاده از عینک یا لنز درمان کنید پس باید مراقب باشید تا دچار این بیماری نشوید. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما علائم بیماری تنبلی چشم را خواهیم گفت و شما را بیشتر با این بیماری آشنا خواهیم کرد. پس اگر شما هم می خواهید علائم بیماری تنبلی چشم را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

علائم بیماری تنبلی چشم,علت تنبلی چشم,علائم تنبلی چشم,درمان تنبلی چشم,دانستنی هایی درباره تنبلی چشم,تشخیص تنبلی چشم,نشانه های تنبلی چشم

علائم بیماری تنبلی چشم

مغز، به هر دلیلی، تصاویری که توسط چشم آملیوپی دیده می شود را کاملا تصدیق نمی کند . این بیماری در بیشتر موارد تنها یک چشم را تحت تاثیر قرار می دهد اما ممکن است با کاهش بینایی در هر دو چشم ظاهر شود . برآورد شده است که سه درصد کودکان زیر شش ساله دارای نوعی آمبلیوپی هستند.

  • چشم دچار وضعیتی است که در آن تاری دید و یا کاهش بینایی وجود دارد که توسط عینک ها، لنزهای تماسی یا جراحی چشم قابل اصلاح نیست .
  • تنبلی چشم می تواند باعث از بین رفتن دید، از جمله از دست دادن دید کافی و دید سه بعدی شود.
  • درمان چشم می تواند در هر سنی باعث بهبودی شود، اما تشخیص و درمان زودرس هنوز هم آسان ترین و بهترین شانس برای درمان را ارائه می دهد.
  • پژوهش های علمی ثابت کرده است که درمان چشم تنبل در کودکان بزرگ، نوجوانان و بزرگسالان می تواند موفق باشد . علوم اعصاب ثابت کرده است که مغز انسان می تواند در هر سنی تغییر کند .
  • امتحانات جامع بینایی برای نوزادان، کودکان نوپا و کودکان پیش دبستانی ضروری است. آزمایش چشم پزشک متخصص اطفال و یا غربالگری قرص ۲۰/۲۰ چشم برای تشخیص آمبلیوپی و سایر شرایط دیداری که به اشتباه چشم تنبل نامیده می شود کافی نیست.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید