علائم نزدیک شدن زمان عادت ماهانه در زنان چیست


علائم نزدیک شدن زمان عادت ماهانه در زنان چیست

علائم نزدیک شدن زمان عادت ماهانه در زنان چیست

این دوره برای تمامی خانم ها اتفاق می افتد و هر ماه هفته ایی را خانم ها برای عادت ماهانه خود وقت میزارند بنابراین برای دانستن وقت عادت ماهانه برای زنان این مطلب را اماده کرده ایم تا خانم ها زمان پریود ماهانه خود را با توجه به علائمی که بروز می دهد بشناسند و از زمان پریود خود آگاه باشند

می دانیم که هر ماه قاعدگی رخ می دهد. با این حال، برای بعضی از زنان که چرخه قاعدگی نتامنظمی را هر ماه سپری میکنند و هرگز نمی دانند چه زمانی باید انتظار آن را داشته باشند یکمی سخت است. بعضی ممکن است نشانه هایی را بروز دهند که نشان می دهد دوره هایشان قریب الوقوع است، در حالی که دیگران چیزی را تجربه نمی کنند. نشانه ها و علائم قبل از قاعدگی به طور جمعی به نام سندرم پیش از قاعدگی   (PMS)  یا تنش قبل از قاعدگی (PMT)  نامیده می شود و در هر فرد ممکن است متفاوت باشد. PMS به علت سطوح نوسان هورمونی است و می تواند شبیه به علائم حاملگی باشد.

علائم نزدیک شدن عادت ماهانه

برخی از افراد نشانه های شدیدی دارند که زندگی روزانه آن ها را در طی چند روز از ماه تحت تاثیر قرار می دهد. علائم و نشانه ها معمولا چند روز قبل از دوره مورد انتظار شروع می شوند و در عرض ۴ روز پس از شروع دوره متوقف می شوند. برخی از نشانه های رایج عبارتند از:

علائم عاطفی

 • تحریک پذیری، خشم غیر قابل توضیح و نوسانات خلقی
 • گرایش غذا و تغییر در اشتها
 • اضطراب و کاهش عزت نفس
 • گریه غیر قابل توضیح
 • بی خوابی، سردرگمی و فراموشی
 • افسردگی و مشکل در تمرکز

علائم فیزیکی

 • درد عضلانی و مفصلی، درد پشت، گرفتگی شکمی
 • یبوست، اسهال و تهوع
 • حساسیت پستان
 • احتباس مایع که باعث افزایش وزن می شود
 • تشدید آکنه
 • سردرد، سرگیجه و خستگی
 • پف کردن

چگونه علائم PMS را آسان کنیم

زنان دارای PMS شدید می توانند از دکتر خود برای بحث در مورد داروهای تجویزی برای کاهش علائم استفاده کنند. پزشکان ممكن است داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد درد، قرص های محلول در آب، داروهای ضد التهابی و ضد عفونی هورمونی تجویز نمایند. با این حال، ممکن است چند تغییر را در شیوه زندگی انجام دهید یا سعی کنید از روش های خانگی استفاده کنید:

عادات غذایی را تغییر دهید

با خوردن وعده های غذایی کوچکتر و همچنین بیشتر در طول روز، پف کردن را کاهش دهید. مصرف نمک را کاهش دهید که تجمع مایع را تشدید می کند. سبزیجات، میوه ها و غلات کامل مصرف کنید. اضافه کردن کلسیم و محدود کردن الکل و کافئین در رژیم غذایی نیز به شما کمک می کند.

افزایش تمرینات

ورزش منظم افسردگی و تغییرات خلقی را کاهش می دهد. فعالیت های روزانه مانند شنا کردن، پیاده روی یا دوچرخه سواری به مدت ۳۰ دقیقه باید در برابر PMS کمک کند. ورزش منظم نیز به کاهش وزن کمک می کند.

استرس را کم کنید

یوگا و ماساژ می تواند به کاهش سطح استرس کمک کند. خواب کافی داشته باشید که بدن شما نیاز دارد، سعی کنید تمرینات تنفس عمیق یا آرامش عضلانی را یاد بگیرید.

خوردن مکمل ها

برای کاهش نشانه های نزدیک شدن دوره شما، محصولات تجاری زیادی وجود دارد که حاوی مکمل ها هستند. این محصولات معمولا حاوی کلسیم، منیزیم، ویتامین E، روغن پریروزسیری، Gingko، جانور سوسن و غیره هستند. برخی از این داروها ممکن است با داروهای موجود دیگر تداخل داشته باشند، بنابراین قبل از شروع هر مکمل جدید، با پزشک خود مشورت کنید.

طب سوزنی را امتحان کنید

برخی از زنان از طب سوزنی درمانی استفاده کرده اند. این شامل قرار دادن سوزن استریل در پوست در نقاط خاصی از بدن است. مطمئن شوید که درمانگر شما مجوز انجام این کار را دارد.

روش های دیگر

اعمال حرارت به ناحیه پایین شکمی ممکن است به کاهش گرفتگی عضلات کمک کند. ماساژ آرام شکمی می تواند کاهش امراض را فراهم کند. دوش گرم بگیرید و نوشیدنی های گرم مانند چای سبز را بنوشید. به سمتی که راحت هستید دراز بکشید و یا به پشت خود دراز کشیده و پای خود را بالا ببرید. این موقعیت ها ممکن است به درد و ناراحتی PMS کمک کنند.

تفاوت علائم بارداری و عادت ماهانه

بسیاری از نشانه های نزدیک شدن دوره شما و بارداری شبیه هستند. علائم دیگری نیز وجود دارد که برای هر دو شرایط رایج نیستند و می توانند برای تعیین اینکه آیا شما باردار هستید یا فقط PMS را تجربه می کنید استفاده شوند. به یاد داشته باشید، بهترین راه برای قطعی شدن اینکه شما باردار هستید انجام یک تست حاملگی با ادرار در صبح و یا انجام یک آزمایش خون توسط دکتر می باشد.

منبع: هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید