علت ایجاد تورم صورت در اول صبح + بهترین روش درمان آن,علت تورم صورت,علائم تورم صورت,درمان تورم صورت,داروی درمان تورم صورت,تورم صورت

علت ایجاد تورم صورت در اول صبح + بهترین روش درمان آن


علت ایجاد تورم صورت در اول صبح + بهترین روش درمان آن

شاید برای شما هم پیش بیاید که اول صبح هنگامی که از خواب بلند می شوید صورتتان متورم شود و باعث زشت تر شدن شما می شود. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما علت ایجاد تورم صورت در اول صبح + بهترین روش درمان آن را آموزش دهیم شما می توانید با استفاده از علت های آن از ایجاد تورم جلوگیری کنید همچنین می تواند با استفاده از این روش ها به راحتی این تورم را درمان کنید و ناراحتی خود را کنار بگذارید. پس اگر شما هم می خواهید علت ایجاد تورم صورت در اول صبح + بهترین روش درمان آن را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

علت ایجاد تورم صورت در اول صبح + بهترین روش درمان آن,علت تورم صورت,علائم تورم صورت,درمان تورم صورت,داروی درمان تورم صورت,تورم صورت

علت ایجاد تورم

خبر خوب این است که در اکثر موارد چهره متورم به هیچ وجه شرایط جدی پزشکی را نشان نمی دهد . هر چند علل احتمالی وجود دارد و این می تواند شامل واکنش های آلرژیک، نیش حشرات، واکنش های دارویی یا غیره باشد.  تورم عمومی در منطقه همچنین می تواند به علت آسیب به صورت (شاید ناشی از روش های دندانپزشکی و غیره) باشد . عفونت ها همچنین می توانند باعث تورم بصورت سلولیت اوربیتال یا آنژیوادم شوند .

سلولیت اوربیتال می تواند خطرناک باشد و باید توسط یک حرفه پزشکی نیز بررسی شود.  در عین حال مهم است که بیماری کلیه را که می تواند باعث تورم در چهره و سایر نقاط بدن شود، چک کنیم. کمبود سدیم (نمک) در رژیم غذایی نیز ممکن است منجر به حفظ آب شود . اما هیچ کدام از این علل در بیشتر موارد عامل آن نیست، پس چرا شما تورم را عمدتا در صبح ها تجربه می کنید؟

چندین توضیح احتمالی وجود دارد که یکی از آنها این است زمانیکه شما در طول شب دراز کشیده اید مایع را در مواجهه با چشمتان قرار می دهد تا در حال ایستادن با گرانش تخلیه شود.  یکی دیگر از علل احتمالی این است که به مواد شوینده و غیره که در ورق های تخت و بالش شما استفاده می شود آلرژی داشته باشید.

روش درمان آن

اگر تورم چهره شما همچنان ادامه داشته باشد، بعضی از ابزارهای خانگی بالقوه وجود دارد که می توانید از آن برای حل مشکل استفاده کنید.

  • هنگام خواب سرتان را بالا تر قرار دهید

استفاده از بالشت بلندتر، می تواند مایعات را از چهره شما در طول شب از بین ببرد .

  • کاهش مصرف نمک

این موجب جلوگیری از احتباس مایعات خواهد شد.

  • داروهای خود را بررسی کنید

از دکتر یا مربی خود بپرسید تا بدانید که آیا داروهایی که استفاده می کنید می تواند موجب تورم صورت شود و سپس بخواهید که آن ها را با  یک دوره جایگزین تغییر دهد . مکمل های ورزشی مانند کراتین همچنین ممکن است باعث حفظ مایعات شود.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید