علت و علائم بیماری اتواسکلروز چیست و چگونه درمان می شود؟,علت اتواسکلروز,علائم اتواسکلروز,درمان اتواسکلروزو,داروی اتواسکلروز,نکاتی درباره اتواسکلروز

علت و علائم بیماری اتواسکلروز چیست و چگونه درمان می شود؟


علت و علائم بیماری اتواسکلروز چیست و چگونه درمان می شود؟

اتواسکلروز یکی از مشکلات دستگاه شنوایی می باشد. بیماری اتواسکلروز باعث می شود که استخوان های گوش بیش از اندازه رشد کنند و باعث شوند افراد کم شنوا شوند و یا ناشنوا شوند. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم علت و علائم بیماری اتواسکلروز چیست و چگونه درمان می شود؟ و شما را بیشتر با این بیماری آشنا خواهیم کرد تا بتوانید آن را تشخیص داده و درمان را شروع کنید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید علت و علائم بیماری اتواسکلروز چیست و چگونه درمان می شود؟ در ادامه با ما همراه باشید.

علت و علائم بیماری اتواسکلروز چیست و چگونه درمان می شود؟,علت اتواسکلروز,علائم اتواسکلروز,درمان اتواسکلروزو,داروی اتواسکلروز,نکاتی درباره اتواسکلروز

بیماری اتواسکلروز چه علتی دارد؟

اتواسکلروز اغلب به ارث برده می شود، هر چند در موارد جداگانه نیز رخ می دهد. به عنوان مثال، برخی از موارد سرخک و حاملگی باعث بدتر شدن اتواسکلروز شده است. هر دو گوش ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند، اما  یک گوش ممکن است بیشتر از دیگری آسیب دیده باشد. اگر بدون درمان باقی بماند، از دست دادن شنوایی معمولا ​​تا سن میانسالی ​​به طور ناگهانی افزایش می یابد. گفته شده است که بتهوون معروف ترین قربانی اتوسکلروز است. ناشنوایی او مانع شنیدن آهنگ های آخری که ساخت، شد.

بیماری اتواسکلروز چه علائمی دارد؟

تشخیص اتوسکلروز باید توسط یک متخصص انجام شود، اما برخی علائم را می توان توسط فرد رنجور یا بستگانش تشخیص داد. سر و صدای قوی می تواند به سردرگمی افراد با ناشنوائی عصبی اضافه شود، اما در مورد اتوسکلروزی، این سردرگمی اغلب رخ نمی دهد. گاهی اوقات ممکن است شخص حتی در محیط های پر سر و صدا (پاراسیوس) ، احتمالا به دلیل فرکانس و صدای بلند دیگران در چنین شرایطی بهتر صحبت کند. اوتوسلوزیس تمایل دارد تا فرکانس های پایین را بیشتر از فرکانس های بالا، تحت تاثیر قرار دهد. علائم ممکن است به شکل سرگیجه، مشکلات تعادل و وزوز گوش نیز ظاهر شود.

درمان بیماری

عملیات جراحی به طور گسترده انجام می شود و یک روش نسبتا ساده است. یا بخشی از ستون ها با رشد استخوان غیرطبیعی به منظور قرار دادن یک ایمپلنت کوچک (استپدوتومی) حذف می شود یا کل آن (استپدکتومی) جایگزین می شود. هر دو جراحی میتوانند شنوایی را بازگرداند. در بسیاری از موارد علائم سرگیجه و وزوز گوش نیز ناپدید می شود.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید