علت و علائم بیماری روزئولا + بهترین روش درمان آن,بیماری روزئولا,علت بیماری روزئولا,علائم بیماری روزئولا,دانستنی هایی درباره بیماری روزئولا,درمان روزئولا

علت و علائم بیماری روزئولا + بهترین روش درمان آن


علت و علائم بیماری روزئولا + بهترین روش درمان آن

بیماری روزئولا یکی دیگر از بیماری های ویروسی می باشد که باید سریعا تشخیص داده و درمان شود. این بیماری بیشتر در کودکان رخ می دهد و باعث می شود که دمای بدن آن ها افزایش یابد همچنین باعث بروز برخی تبخال ها در برخی قسمت های بدن می شود. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما علت و علائم بیماری روزئولا + بهترین روش درمان آن را آموزش دهیم تا با استفاده از علائم بیماری را تشخیص داده و با استفاده از آموزش آن را درمان کنید. پس اگر شما هم می خواهید علت و علائم بیماری روزئولا + بهترین روش درمان آن را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

علت و علائم بیماری روزئولا + بهترین روش درمان آن,بیماری روزئولا,علت بیماری روزئولا,علائم بیماری روزئولا,دانستنی هایی درباره بیماری روزئولا,درمان روزئولا

چه علائمی می تواند داشته باشید؟

اکثر کودکان مبتلا به روزئولا یک بیماری ملایم تنفسی و یک هفته تب بالا (اغلب بیش از ۳۹٫۵ درجه سانتیگراد) را ایجاد می کنند. در طی این زمان، یک کودک ممکن است سست و یا تحریک پذیر باشد، به اندازه معمول غذا نخورد وگره های لنفاوی (غدد) در گردن وجود داشته باشد.

تب بالا اغلب به طور ناگهانی به پایان می رسد و به صورت لکه های قرمز صورتی یا قرمز بر روی بدن ظاهر می شوند. لکه های بثورات وقتی لمس می شوند، سفید می شوند. بثورات معمولا در گردن، صورت، بازو و پاها گسترش می یابند. این افزایش سریع تب می تواند به تشنج های تب (تشنج ناشی از تب بالا) را در حدود ۱۰% تا ۱۵٪ در کودکان جوان که دارای روزئولاسیون هستند، منجر شود . نشانه های تشنج ناشی از تب عبارتند از:

  • ناخودآگاه
  • ۲ تا ۳ دقيقه از حرکات تند و تيز در بازوها، پاها يا چهره
  • از دست دادن کنترل مثانه یا روده

درمان پزشکی بیماری

برای تشخیص، پزشک سابقه پزشکی را بررسی می کند و یک معاینه فیزیکی کامل انجام می دهد. تشخیص روزئولا اغلب زمانی که تب و بثورات ظاهر می شود ناخوشایند است، بنابراین پزشک ممکن است آزمایش هایی انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که تب از نوع عفونت دیگری ایجاد نشده است. روزئولا معمولا درمان پزشکی نمی شود. هنگامی که این کار انجام می شود، بیشتر درمان ها بر کاهش تب بالا تمرکز دارند. آنتی بیوتیک ها نمی توانند روزئولا را درمان کنند، زیرا ویروس ها و نه باکتری ها، باعث ایجاد آن می شوند.

درمان خانگی بیماری

استامینوفن (مانند تیلنول) یا ایبوپروفن می تواند به کاهش تب کودک کمک کند. هرگز آسپرین را به یک کودک مبتلا به بیماری ویروسی ندهید زیرا استفاده از آن در چنین مواردی با سندرم ریه همراه است که می تواند منجر به نارسایی کبدی و مرگ شود. در حالی که برخی از والدین از شستن با آب گرم استفاده می کنند تا تب کاهش یابد، شواهدی وجود ندارد که این واقعا مفید باشد. در واقع، می تواند باعث ناراحتی کودکان شود. هرگز از آب یخ و یا سرد استفاده نکنید. برای جلوگیری از کم آبی بدن به دلیل تب، کودک خود را تشویق کنید که مایعات مانند آب و مایعات الکترولیتی را بخورد. شیر مادر می تواند به جلوگیری از کمبود آب نیز کمک کند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید