عمل جراحی لوزه چه عوارضی می تواند داشته باشد؟,درمان بزرگی لوزه , عوارض عمل جراحی لوزه,بهترین روش درمان لوزه , علت استفاده از عمل جراحی لوزه چیست؟

عمل جراحی لوزه چه عوارضی می تواند داشته باشد؟


عمل جراحی لوزه چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

همانطور که می دانید در پشت گلو دو خوشه بافتی وجود دارد که به آن ها لوزه گفته می شود. هنگامی که این لوزه ها به دلایلی بزرگ شوند باعث می شود که تنفس برای فرد مشکل شود برای درمان آن از عمل جراحی استفاده می کنند. ما امروز می خواهیم به بگوییم عمل جراحی لوزه چه عوارضی می تواند داشته باشد؟ و شما را بیشتر با این جراحی آشنا خواهیم کرد.پس اگر شما هم می خواهید بدانید عمل جراحی لوزه چه عوارضی می تواند داشته باشد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

عمل جراحی لوزه چه عوارضی می تواند داشته باشد؟,درمان بزرگی لوزه , عوارض عمل جراحی لوزه,بهترین روش درمان لوزه , علت استفاده از عمل جراحی لوزه چیست؟

عوارض بعد از انجام جراحی

اکثر کودکان هفت تا ده روز طول می کشد تا از جراحی بهبود یابند . برخی ممکن است سریعتر بهبود یابند دیگران ممکن است تا دو هفته طول بکشد تا بازیابی کامل شود.  دستورالعمل های زیر توصیه می شود:

نوشیدن

مهمترین نیاز برای بهبودی این است که بیمار مقدار زیادی مایعات بنوشد. کودکان شروع به بلافاصله بعد از جراحی ممکن است مایعات مانند آب یا آب سیب داشته باشند . بعضی از بیماران پس از جراحی، حالت تهوع و استفراغ را تجربه می کنند.  این معمولا در عرض ۲۴ ساعت اول اتفاق می افتد و پس از آن که بیهوشی از بین می رود، خود را برطرف می کند . در صورتی که علائم کم آبی (ادرار کردن کمتر از ۲ تا ۳ بار در روز یا گریه بدون اشک) باشد، با پزشک خود تماس بگیرید.

خوردن

به طور کلی، پس از جراحی محدودیت غذا وجود ندارد، اما بعضی از پزشکان رژیم غذایی نرمال را در طول دوره بهبودی توصیه می کنند.  هر چه زودتر کودک بخوابد و بجود، سریع تر بهبود می یابد. بیماران تونسیلکتومی ممکن است به علت درد دردناک تمایلی به غذا خوردن نداشته باشند . در نتیجه، ممکن است در برخی کاهش وزن رخ دهد، که پس از داشتن رژیم معمولی از بین می رود.

تب

یک تب درجه پایین ممکن است در شب عمل جراحی و یک یا دو روز بعد مشاهده شود. اگر تب بالاتر از ۱۰۲ درجه باشد، با پزشک خود مشورت کنید.

درد

تقریبا تمام کودکان مبتلا به تنسیلکتومی / آدنوئیدکتومی، پس از جراحی، درد خفیف تا شدید در گلو دارند . بعضی ممکن است از آسیب شنوایی شکایت داشته باشند (به اصطلاح گفته شده درد) و ممکن است چند نفر در فک و گردن درد داشته باشند.

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید