عوارض مصرف زیاد گوشت قرمز برای سلامتی


عوارض مصرف زیاد گوشت برای سلامتی

عوارض مصرف زیاد گوشت قرمز برای سلامتی

در خانواده های ما مرسوم شده که بیشتر غذاهای ما دارای گوشت باشند و بدون گوشت هیچ خورشتی کامل نیست اما با توجه به اینکه از مضرات آن بی خبرند و در سفره های خود گوشت را مصرف میکنند و زیاده روی در این امر نیز بسیار مضر برای سلامتی است باید توجه داشته باشیم که مصرف اندازه گوشت می تواند برایمان بسیار عالی باشد و سلامت جسمانی خوبی را به ما هدیه دهد

شماهایی که سعی در خوردن گوشت قرمز دارید باید این مطالب و مواردی را که در مورد ان بیان کرده ایم را با دقت بخوانید و اگاه باشید که چه چیزی را مصرف میکنید

افزایش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر

دانشمندان معتقدند زمانی که پروتئین هایی به نام تئو و بتا آمیلوئید در مغز انباشته می شوند سلول های عصبی را مختل می کنند یا آنها را می کشند و این ممکن است علت بیماری آلزایمر باشد. با این حال، مطالعه جدیدی از UCLA نشان می دهد که تجمع آهن یکی دیگر از عامل های ممکن است. محققان با استفاده از یک تکنیک غیر معمولMRI، دریافتند که در مغز ۳۱ بیمار مبتلا به آلزایمر آهن تجمع کرده بود. به طور خاص، کشف این پدیده در بخشی از مغز است که به طور کلی در مراحل اولیه بیماری آسیب دیده است. این چگونه به گوشت قرمز مرتبط می شود؟ رژیم غذایی گوشت قرمز سرشار از آهن است و می تواند باعث تجمع آهن شود.

ایجاد بیماری قلبی عروقی

دانشمندان بارها و بارها نشان داده اند که خوردن مقدار زیاد گوشت قرمز با افزایش خطر برای ابتلا به بیماری قلبی همراه است. در حال حاضر، یک مطالعه اخیر نشان می دهد این ارتباط بین گوشت قرمز و بیماری از چربی های اشباع شده و کلسترول حاصل نمی شود، اما این واقعیت است که میکروب های روده شما یک ترکیب شناخته شده در گوشت به عنوان کارنیتین را تجزیه می کنند که به نوبه خود تریدیلامین-N- اکسید (TMAO) تولید می کند که با آترواسکلروز همراه است، ایجاد چربی در شریان ها که به نوبه ی خود باعث ایجاد یک حمله قلبی می شود.

افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ

مطالعات متعدد شواهدی از گوشت قرمز را که به طور بالقوه باعث سرطان کولون می شود، ارائه کرده است و یک مطالعه ی ایالات متحده که شامل ۱۴۸،۶۱۰ نفر از بین ۵۰ تا ۷۴ سال بود نشان داد که مصرف زیاد گوشت قرمز و فرآوری شده به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان کولورکتال را افزایش می دهد. با این حال، ماهی و مرغ دارای اثر متضاد بودند: مصرف طولانی مدت مقدار زیادی از این ها به نظر می رسد که سرطان کولون و رکتوم را برطرف می کند.

دیابت نوع ۲

بر اساس تحقیقات اخیر، مصرف گوشت قرمز با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ همراه است و مصرف اضافی گوشت قرمز هر هفته خطر ابتلا به دیابت را به میزان ۵۰ درصد افزایش می دهد. این یک آمار بسیار نا امید کننده است و این در حالی است که شما فکر می کنید یک کیک و یا بستنی باعث ایجاد دیابت نوع ۲ می شود.

بیماری دیوانه گاو

بیماری دیوانه گاو در سال ۱۹۸۶ در انگلستان کشف شد و پس از آن به یک اپیدمی تمام عیار تبدیل شد و در طی پانزده سال گذشته حدود ۱۸۰،۰۰۰ گاو را مبتلا کرد. شواهد ثابت شده ای وجود دارد که ممکن است باعث ایجاد بیماری Kryzfeldt-Jakob شود که نه تنها کشنده است، بلکه تا چهارده ماه قابل تشخیص نیست. تاکنون، تنها سه مورد در ایالات متحده (۲۲۷ مورد در سراسر جهان) گزارش شده است، اما این تعداد در نهایت افزایش خواهد یافت.

 مواد داخل گوشت خالص نیست

بر خلاف گوشت های خانگی که مادر و پدر در گذشته برای تعطیلات آخر هفته آماده می کردند، گوشت هایی که امروز می خورید، احتمالا پر از هورمون هستند تا سریعتر رشد کنند و شامل آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از بیماری ها می باشند. اگر چه این داروها به طور جداگانه آزمایش شده و توسط FDA (اداره غذا و داروی آمریکا) مورد تایید قرار گرفته است، آزمایشاتی که هرگز انجام نشده است این است که آیا این داروها ممکن است در  هنگام ترکیب با یکدیگر مضر باشند یا خیر.

منظور ترکیب آن ها با سایر مواد شیمیایی و داروهایی است که شما به طور نامحدود هر روزه جذب و تنفس می کنید از جمله از طریق هوا و آب که می نوشید. بنابراین اینکه آیا یک ماده شیمیایی، هورمون یا آنتی بیوتیک مضر نبودنش به تنهایی اثبات شده یا نه کافی نیست و هیچ کس واقعا نمی داند که ترکیبی از چندین مواد شیمیایی، هورمون ها و آنتی بیوتیک ها برای شما چه کاری انجام می دهد.

منبع: هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید