عوارض های کاهش وزن سریع برای سلامت بدن!


عوارض های کاهش وزن سریع برای سلامت بدن!

مشخصا اکثر افرادی که اضافه وزن دارند و از چای رنج میبرند به دنبال کاهش وزن سریع هستند تا از شر چربی های اضافی هر چه زودتر خلاص شوند. اما باید دانست که کاهش وزن سریع هم عوارض خطرناک خودش را به همراه دارد و در پزشکی به هیچ عنوان توصیحه نمی شود.وسواس بیش از حد در مورد شمارش کالری کار خوبی نیست، اما ایجاد یک تصویر واضح از میزان کالری که روزانه مصرف می کنید، برای دستیابی به به هدف لاغری ضروری خواهد بود.شاید به نظر شما عجیب باشد، ولی روزهایی که سر ساعت غذا نمی خوریم، ممکن است احساس نفخ کرده و مدت هضم غذا طولانی تر می شود.

عوارض های کاهش وزن سریع برای سلامت بدن!

به طور کلی کاهش سریع وزن می تواند به عوارض جدی سلامتی و تغییر رژیم غذایی در آینده منجر شود. مقدار سالم و پایدار از دست دادن چربی تقریبا ۳ تا ۵ کیلوگرم در هفته است که شما می توانید با کاهش ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری در روز به آن دست یابید. ترکیب یک رژیم غذایی سالم با ورزش منظم، به از دست دادن وزن بدون تجربه اثرات منفی سلامتی کاهش وزن بیش از حد سریع منجر می شود.

عوارض پوسته پوسته شدن پوست

کاهش سریع وزن اغلب با شل شدن و افتادگی پوست در شکم، بازوها و پاها همراه است. این اتفاق به این دلیل می افتد که پوست برخی از خواص الاستیک خود را از دست داده و با سایر قسمت های بدن کوچک نمی شود. در حالی که این ممکن است عواقب درازمدت بهداشتی نداشته باشد، می تواند موجب ناراحتی های روانی و ظاهری شود. مرکز بهداشتی دانشگاه کلمبیا توصیه می کند که اگر پوست دو سال پس از کاهش وزن به طور طبیعی در بدن قرار نداشته باشد، جراحی ممکن است تنها گزینه برای اصلاح آن باشد.

سنگ کلیه از عوارض مهم

یکی از عوارض جانبی کاهش سریع وزن، ایجاد سنگ های صفراوی است که باعث ایجاد کلسترول بد در کیسه صفرا می شود. آنها می توانند بی ضرر باشند، اما بسیاری از مردم تهوع و درد شکمی سنگین را در اثر سنگ های صفراوی تجربه می کنند، تا آنجا که ممکن است نیاز به تخلیه کیسه صفرا باشد. اضافه وزن یا چاقی باعث می شود که شما سنگهای صفراوی ایجاد کنید، بنابراین از دست دادن وزن مفید است. با این حال، انجام بسیار سریع آن باعث افزایش خطر ابتلا به سنگ کلیه می شود.

عوارض های کاهش وزن سریع برای سلامت بدن!

از دست دادن عضلات از دیگر عوارض

هنگامی که شما خیلی سریع وزن کم می کنید، لزوما فقط چربی نیست که از بین می رود. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله “اشتها” در ماه ژوئن ۲۰۱۲، کاهش سریع وزن نیز می تواند باعث کاهش قابل توجهی در وزن بدون از بین رفتن چربی و با حذف بافت عضلانی مفید  شود. این کاهش وزن بدون چربی می تواند به کاهش متابولیسم بدن منجر شود، که باعث کاهش بازدهی در هنگام کاهش کالری یا تمرین می شود.

مشکلات مربوط به کبد یکی دیگر از عوارض کاهش وزن سریع

در حالی که بیماری کبد چرب به طور کلی با چاقی همراه است، کاهش سریع وزن یک عامل خطر برای آسیب رساندن به کبد است و گاهی اوقات پس از عمل جراحی برای کاهش وزن در بیماران چاق اتفاق می افتد. این ممکن است به دلیل تغییرات ناگهانی پروتئین اسید چرب شما پس از کاهش وزن یا به عنوان یک اثر باقی مانده از اضافه وزن باشد.

منبع : هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید