عوامل موثر بر اختلال نعوظ در مردان جوان

عوامل موثر بر اختلال نعوظ در مردان جوان


اختلال نعوظ یعنی زمانی که فرد نمی تواند به طور مداوم نعوظ کافی را برای رابطه جنسی داشته باشد که اصطلاح پزشکی آن ED می باشد. عوامل  و دلایل مختلفی در اختلال نعوظ دخیل هستند که برخی از آنها عبارتند از: عوامل روانشناختی و عوامل فیزیکی و غیره که لزوما اختلال نعوظ در افراد مسن اتفاق نمی افتد و اشخاص جوان نیز می توانند با آن برخورد کنند که از این رو با توجه به اهمیت موضوع، ما امروز در مجله پزشکی نازدونه قصد داریم در این مقاله درباره عوامل موثر بر اختلال نعوظ در مردان جوان با شما صحبت کنیم.

عوامل موثر بر اختلال نعوظ در مردان جوان

سبک زندگی

مردان جوان که از داروهای تفریحی یا الکل استفاده یا سوء استفاده می کنند، بیشتر احتمال دارند اختلال نعوظ را داشته باشند. سوء مصرف مواد می تواند به عروق خونی، از جمله رگهایی که در آلت تناسلی قرار دارند، آسیب برساند و همچنین می تواند احساس را خنثی کند و باعث ایجاد مشکل شود.

طبق گزارش ۲۰۱۴ جراح عمومی ایالات متحده، سیگار کشیدن یک عامل خطر برای ED است. وزن بیش از حد نیز می تواند به اختلال نعوظ کمک کند. یک مطالعه ایتالیایی سال ۲۰۰۴ نشان داد که یک سوم افراد از ۱۱۰ نفر تحت مطالعه چاق بودند و آنها قادر به از بین بردن مشکلات نارسایی نعوظ خود با از دست دادن پانزده درصد از وزن خود از طریق رژیم غذایی و ورزش شدند.

دلایل روانشناختی

برای بسیاری از مردان جوان، اضطراب عملکرد نقش بزرگی در اختلال نعوظ دارد. عوامل دیگر شامل مسائل مربوط به پول و کار، مسائل مربوط به رابطه و حتی مسائل مربوط به گرایش جنسی است. افسردگی ناشناخته و اختلال استرس پس از سانحه می تواند اختلال نعوظ را به وجود آورد – به ویژه اگر PTSD مربوط به یک تجربه جنسی در گذشته باشد.

عوامل موثر بر اختلال نعوظ در مردان جوان

دلایل فیزیکی

صرف نظر از سن، اگر مرد چاق و تنبل باشد، با عادت های غذایی ضعیف، او در معرض خطر بیشتر بیماری هایی است که می تواند منجر به اختلال نعوظ شود. این شامل بیماری قلبی، فشار خون بالا و دیابت نوع ۲ می شود. برخی از انواع بیماری های مادرزادی قلبی پنهان ممکن است باعث مشکلات در بزرگسالی شود. مردان از هر سنی که متوجه تغییرات قابل توجه در عملکرد جنسی می شوند، باید با پزشک خود تماس بگیرند تا امکان یک بیماری جدی تر را بررسی کنند.

برخی از داروهای تجویز شده برای سایر شرایط بهداشتی عوارض جانبی دارند که می توانند بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارند. پس از شروع یک داروی جدید، ED را با پزشک یا داروساز خود بررسی کنید.

آسیب دستگاه تناسلی

آسیب اعصاب و شریانها در نزدیکی آلت تناسلی ممکن است منجر به اختلال نعوظ شود. با توجه به مؤسسات ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیه، جراحی های سرطان پروستات و مثانه می تواند به اعصاب و شریان های آلت تناسلی آسیب برساند، گرچه اغلب این اتفاق نمی افتد. آسیب نخاعی ممکن است بر توانایی دستیابی و حفظ نعوظ تاثیر بگذارد، همچنین می تواند آسیب های آلت تناسلی، پروستات، مثانه و لگن را ایجاد کند.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید