فواید و خواص زیاد پای مرغ برای سلامتی بدن


فواید و خواص زیاد پای مرغ برای سلامتی بدن

فواید و خواص زیاد پای مرغ برای سلامتی بدن

قدیم ها پای مرغ را در خانواده ها اکثرا میکندند و بیرون می انداختن و جاش تو سطل آشغالی بود اما الان به علت خواص زیاد پای مرغ و همچنین فواید سرشار آن برای سلامتی بدن در سفره ها و داخل آش ها و دیگر غذاهای خاناوده ها و مادران یافت می شود.

خواص پای مرغ باعث شده است که در خانواده ها این اثر غذایی مهم در سفره ها نمایان شود و حتی آب پای مرغ برای بهبود برخی بیماری های استخوانی و دیگر منابع آن که برای سلامتی تاثیر مستقیم می گذارد محبوب شده است

غذاهای درست شده از پای مرغ یکی از منابع غذایی است که به سلامتی بدن بسیار کمک می کند. برای جلوگیری از پوکی استخوان، فاکتورهای خطر را کاهش می دهد و مصرف منظم و تغذیه ای را افزایش دهد. مصرف نوشیدنی یا غذاهای حاوی کلسیم بالا یکی از راه های جلوگیری از حملات پوکی استخوان است. در اینجا مزایای پای مرغ برای سلامتی ذکر شده است:

 غنی از کلاژن

در مطالعه ای که در تایوان انجام صورت گرفت، معلوم شد که پای مرغ حاوی کلاژن بسیار زیاد است. میزان کلاژن طبیعی در پاهای مرغ بسیار شبیه به کلاژنی است که در سبزیجات دارای برگ سبز و میوه های حاوی مقدار زیادی ویتامین C یافت می شود. کلاژن یکی از مواد ویژه ای است که برای حفظ الاستیک پوست مورد نیاز است.

 بهبود جراحات

مواد مغذی موجود در پاهای مرغ مانند پروتئین و کلسیم هستند. هر دو این مواد مغذی برای کمک به احیای اعصاب، عضلات و استخوان مردان ضروری هستند. مطالعه انجام شده توسط یک محقق در ایالات متحده نشان داد که پتانسیل این مواد مغذی می تواند به جراحات زخم کمک کند. آسیب نخاعی بیماری است که پای مرغ به عنوان یک ماده غذایی، به سرعت آن را بهبود می بخشد.

 لثه سالم

لثه یک شبکه قوی است که برای حمایت از دندان استفاده می شود. انواع مختلف بیماری های لثه ناشی از مشکلات بهداشتی دندانپزشکی هستند. با این حال، این مشکل همچنین می تواند از کمبود ویتامین های بدن بوجود آید. کمبود ویتامین ها و سایر مواد مغذی همچنین در لثه ها ایجاد می شود. پای مرغ حاوی مقادیر زیادی مواد مغذی است. بافت همبند و غضروف موجود می تواند باعث افزایش خاصیت الاستیک یک لثه شود زیرا حاوی کلاژن، اسید آمینه و برخی از ژلاتین ها است. به همین دلیل تمام این مواد باعث بهبود سلامت لثه می شود.

 بهبود سیستم ایمنی

پای مرغ به خاطر مواد مغذی مهم مانند کلاژن و ژلاتین تشکیل دهنده معروف است. در کنار این در پای مرغ انواع مختلفی از مواد معدنی مانند روی، مس، منیزیم، کلسیم و فسفر وجود دارد. تمام این مواد معدنی برای بهبود سیستم ایمنی و غلبه بر بیماری های مختلف مورد نیاز بدن است.

 پیشگیری از شکستگی استخوان

بدیهی است، پای مرغ همچنین نقش مهمی در جلوگیری از شکستگی استخوان ها ایفا می کند، زیرا گفته می شود که غنی از مواد مغذی است که برای حفظ استخوان ها در بدن انسان مفید هستند.

منبع: دکترسلام / هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید