فواید مصرف چای سبز چیست


فواید مصرف چای سبز چیست

فواید مصرف چای سبز چیست

در بیشتر خانه ها چای سبز مصرف می کنند اما گاها پیش می آید که فواید و مزایایی که چای سبز می تواند برایشان داشته باشد آگاه نیستند ما در این مقاله از دکتر سه در مورد چای سبز بحث میکنیم تا ببینید که این چای سبز چقدر می تواند مفید برای سلامتی شما باشد و هر روز در وعده های خود از این چای می نوشید

با توجه به تاریخ از زمان های قدیم چای سبز را به عنوان یک نوشیدنی مفید و سالم معرفی کرده اند و امروزه محققان حتی اثبات قانع کننده ای از خواص شفا بخش آن پیدا کرده اند. اما دقیقا مزایای سلامتی چای سبز چیست؟

این نوشیدنی طعم دهنده بسیاری از مزایای سلامتی را برای هر کسی که به طور منظم آن را می نوشند، ارائه می دهد. در ادامه برخی از مزایای سلامتی چای سبز را بیان می کنیم. چای سبز، سیاه و سفید و یولونگ همه از برگ گیاه چای آمده است. اما تفاوت این است که چای سبز با بخار دادن برگ تولید می شود، در حالی که چای سیاه و سفید از برگ های تخمیر شده ساخته می شود. تخمیر باعث اکسیداسیون مواد فعال می شود و بنابراین خواص سودمند چای را بسیار کاهش می دهد. اما با بخار دادن برگ این مواد باقی می مانند، به طوری که می توانند حداکثر سود را به همراه داشته باشند.

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان های قوی پلی فنول است که قوی ترین آن اپیمالاکاکتین گالات  (EGCG) است و تصور می شود که مسئول بسیاری از اثرات مفید نوشیدنی است. چای سبز همچنین حاوی کافئین است، اما فقط حدود ۳۰ گرم در هر فنجان کافئین وجود دارد، در حالی که قهوه معمولا حاوی ۱۰۰ – ۱۵۰ میلی گرم در هر فنجان است.

  • به غیر از این، چای سبز حاوی ترومبوم و تئوفیلین است که هر دو محرک های خفیفی هستند و همچنین حاوی اسید آمینه ال تانین است که دارای اثر آرام بخش و کمک کننده در کاهش استرس و اضطراب است.
  • چای سبز یک جنگنده فوق العاده در برابر چربی است. ماده فعال آن EGCG، باعث افزایش میزان سوزاندن چربی در بدن شما می شود. هدف چای سبز از بین بردن چربی های شکم است. تحقیقات در دانشگاه Tufts نشان می دهد که EGCG در چای سبز، مانند سایر کاتچین ها، ژن های چربی سوز را در شکم فعال می کند تا سرعت کاهش وزن را به میزان ۷۷ درصد افزایش دهد.
  • با حفظ تعادل قند خون، ثبات انرژی را حفظ می کند. EGCG باعث افزایش استفاده از انسولین در بدن برای جلوگیری از افزایش قند خون در فرد می شود که می تواند باعث خستگی، تحریک پذیری و میل به غذاهای نا سالم شود.
  • تحقیقات نشان می دهد که ممکن است در برابر سرطان ریه مفید باشد. در یک مطالعه آوریل ۲۰۱۰ منتشر شده است در تحقیقات پیشگیری از سرطان، EGCG برای جلوگیری از رشد سلول های سرطانی ریه مفید شناخته شد.
  • ممکن است سرطان کولورکتال را متوقف کند. در مطالعات متعدد دیگری، به نظر می رسد که EGCG  می تواند سرطان کولورکتال را مهار کند.
  • کمک به از بین رفتن سلول های سرطانی پروستات: مطالعه مارس ۲۰۱۰ در Science Cancer نشان داد که EGCG به دلیل نابودی سلول های سرطانیپروستات به بدن کمک می کند.
  • ممکن است مانع از آسیب پوست و چروک شده و آن ها را از بین ببرد. به نظر می رسد  EGCG ، ۲۰۰ برابر قدرتمندتر از ویتامین E در از بین بردن رادیکال های آزاد پوست آسیب دیده عمل می کند. رادیکال های آزاد با سلول های سالم در بدن واکنش نشان می دهند و موجب آسیب می شوند، بنابراین کاهش تعداد آن ها ممکن است به کاهش چین و چروک و سایر علائم پیری کمک کند. چای سبز شامل آنتی اکسیدان های قوی است که رادیکال های آزاد را از بین می برد. از آنجایی که خاصیت آنتی اکسیدانی چای سبز قوی است، می تواند تاثیر مثبت زیادی بر روی سلول های پوست داشته باشد. رادیکال های آزاد به طور فزاینده ای با بسیاری از بیماری های شدید مزمن مانند آرتریت، دیابت و سرطان مرتبط هستند.

بهبود سلامت دندان ها

پلی فنول های کاتچین در چای سبز دارای خواص ضد باکتریایی هستند، بنابراین می توانند با کشتن باکتری هایی که مسئول این شرایط هستند، از افزایش پلاک و بیماری لثه جلوگیری کرده و به بهبود آن کمک کنند. چای سبز همچنین مقاومت اسیدی مینای دندان را افزایش می دهد، به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند و همچنین می تواند به جلوگیری از مسمومیت غذایی کمک کند.

افزایش حافظه در سالمندان

EGCG   و دیگر آنتی اکسیدان های پلی فنول موجود در چای سبز می توانند از مغز در برابر آسیب های رادیکال آزاد محافظت کنند. آزمایش ها نشان داده اند که نوشیدن فقط یک فنجان چای سبز در روز می تواند تاثیر بسیار مهمی در این منطقه داشته باشد. مصرف منظم چای سبز نیز ممکن است حافظه و یادگیری را در افراد مختلف در تمام سنین افزایش دهد.

منبع: هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید