فواید و مزایای عرق کردن در سلامتی بدن


فواید و مزایای عرق کردن در سلامتی بدن

فواید و مزایای عرق کردن در سلامتی بدن

برخی از ادم ها فکر می کنند عرق کردن نشانه خوبی نیست اما نمیدانند که همین عرق کردن بسیار مفید می تواند باشد برای سلامتی شان ما در این مقاله از دکتر سه می خواهیم فواید و مزایای عرق کردن را توضیح دهیم تا ببینید که چقدر می تواند عرق کردن برای سلامتی مفید باشد و نباید آن را یک عیب دانست

میدانیم که عرق کردن تهویه مطبوع بدن است. توصیه می شود بعد از عرق کردن بدن با مایعات دوباره پر شود تا سیستم ما بتواند به درستی عمل کند. وقت آن است که واقعا مزایای شگفت انگیز عرق کردن را درک کنید.

کمک به بهبود زخم ها

برای چند سال گذشته، تحقیقات بیشتر بر روی غدد عرق اکسیژن که در حدود میلیون ها عدد در پوست ما وجود دارند، انجام شده است. در دانشگاه میشیگان، محقق لور ریتی کشف می کند که این غده ها یک مخزن مهم سلول های بنیادی بالغ را تشکیل می دهند که به فرآیند بسته شدن زخم کمک می کنند. ریتی می گوید: “با شناسایی یک روند کلیدی بسته شدن زخم، می توانیم درمان های دارویی را با یک هدف جدید در ذهن بررسی کنیم.”

مزایای شگفت انگیز انتشار توکسین

چه اتفاقی می افتد زمانی که عرق می کنیم؟ درست است … ما به معنای واقعی کلمه سم را از سیستم بدنمان با استفاده از عرق خارج می کنیم. کارشناسان معتقدند که ما عمدتا نمک، کلسترول و الکل را خارج می کنیم. به این معنا که یک کار خیره کننده، شریان های مسدود شده ما را تمیز می کند.

به عنوان یک آنتی بیوتیک عمل می کند

چه کسی پماد ضد باکتری نیاز دارد زمانی که عرق آنتی بیوتیک های بسیار کارآمد را در پوست ما گسترش می دهد. اگر پوست ما دارای یک برش کوچک یا خراش شود، عوامل آنتی بیوتیکی ترشح شده در غدد عرق مانند دمریدین، به سرعت و به طور موثر عفونت را از بین می برد.

دشمن سنگ کلیه

درد آن بدتر از زایمان بیان شده است. اجتناب از سنگ کلیه باید به عنوان یک هدف برای هر کسی که دارای رژیم غذایی با چربی بالا و نمک زیاد است و همواره مشکل تخلیه مثانه دارد، باشد. تحقیقات نشان می دهند که ورزش کنندگان به صورت منظم و مصرف کنندگان آب در حد مناسب، سیستم خود را به طور موثر فعال کرده و به کنترل سنگ کلیه کمک می کنند. عرق کردن در ورزش باعث می شود که بدن نیاز به هیدراتاسیون بیشتری داشته باشد که به نوبه خود کلیه ها را فعال نگه می دارد.

مبارزه با چاقی و بیماری

در مبارزه عظیم با بیماری های بد و چاقی، عرق کردن می تواند به بدن کمک کند. انجام تمرینات شدید و منظم می تواند این کار را میسر کند. خوشبختانه بدن پس از این جلسات تمرینی توسط شما زودتر خنک می شود و اندازه واقعی ضایعات عرق نیز افزایش می یابد تا نیازهای بدن برطرف شود.

خروج مواد زائد و تمیز شدن بدن

هنگامی که BPA و DEHP به محیط زیست ما با صنعت مدرن معرفی شدند، ما قادر به تعیین تأثیر آن بر سلامتی ما نبودیم. اکنون همه موافق هستند که داشتن این مواد شیمیایی در سیستم بدن برای سلامت ما زیان آور است. به طرز قابل توجهی، عرق کردن به عنوان یکی از راه هایی که بدن ما را از این و دیگر آلودگی های خطرناک رها می کند، شناخته شده است. حتی زمانی که این آلاینده ها در خون یا ادرار یافت نشود، عرق نشان داده است که به طور بالقوه برای حذف  BPA از سیستم ما موثر است.

باعث نشاط مغز می شود

باور کنید ورزش خلق و خوی شما را بهتر می کند. باید بدانید که شما با انجام تمرین وزنی سنگین تر و یا تمرین بی هوازی می توانید از مزایای واقعی عرق کردن برخوردار شوید. سطح اندورفین شما منحصر به فرد است و مغز از طریق آزمون و خطا نوع مناسب فعالیت بدنی را پیدا می کند، به همین دلیل عرق کردن هنگام ورزش باعث آزادسازی اندروفین ها در مغز می شود.

کاهش درد

کسانی که اندورفین را از طریق ورزش ایجاد می کنند، نه تنها  تقویت کننده مغز شما را تحریک می کنند، بلکه باعث تسکین درد های طبیعی می شوند. دکتر جیمز تینگ از موسسه ارتوپدی هوگ اشاره می کند: “ورزش باعث تحریم مسیرها و اعصاب مغز می شود که منجر به تولید آندورفین ها می شود که به عنوان تسکین دهنده های طبیعی عمل می کنند.” همانطور که بدن به این تسکین عادت می کند، بهبود می یابد و شما نیاز کمتری به مصرف مسکن ها و داروها دارید.

تنظیم درجه حرارت بدن

ورزش منظم، که غدد عرق ما را در سطح فعال نگه می دارد، به بدن ما کمک می کند تا درجه حرارت خود را بهتر تنظیم کند.

منبع: هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید