لازانیای گوشتی با سس بشامل و طرز تهیه کامل آن


لازانیای گوشتی با سس بشامل و طرز تهیه کامل آن

لازانیا مسلما از جمله غذاهایی است که جدا از فواید و یا مضراتش اغلب آن را دوست دارند و از مزه لذیذ آن نهایت لذت را می برند.اگر هم تا حالا این غذا را تجربه نکرده اید الان بهرین موقع است! امتجان کنید.لازانیا نوعی غذای ایتالیایی است که از لایه‌های سه گانه پاستا ورقه‌ای، سس مخصوص، و پنیر پیتزا درست شده است. لازانیا انواع مختلفی دارد و معمولاً در فر درست می‌شود.

لازانیای گوشتی با سس بشامل و طرز تهیه کامل آن

این مقدار لازانیا برای چهار نفر است اکنون برویم سراغ یاد گرفتن لازانیای گوشتی با سس بشامل

مواد لازم برای تهیه لازانیای گوشتی :

برای درست کردن لازانیا به مواد زیر نیاز داریم

ورق لازانیا ۱۶ عدد

مواد لازم برای داخل لازانیا :

گوشت چرخ شده ۴۰۰ گرم

پیاز ۱ عدد

فلفل سبز ۲ عدد

سیر ۲ حبه

گوجه فرنگی م متوسط ۲ عدد

رب گوجه فرنگی ۱ قاشق چایخوری

روغن زیتون ۴ قاشق غذا خوری

آب ۱ استکان

نمک و فلفل سیاه

مواد لازم برای تهیه سس بشامل :

کره ۲ قاشق غذا خوری

آرد ۳ قاشق غذا خوری

شیر ۳٫۵ لیوان

نمک و فلفل سیاه

مواد لازم برای تهیه رویلازانیای گوشتی:

پنیر پیتزا

طرز تهیه لازانیا:

برای درست کردن لازانیا ابتدا مواد داخلی را درست میکنیم برای درست کردن مواد داخلی  میتوانید لازانیا را نپزید ولی اگر خواستید میتوایند یک تا دو دقیقه بپزید من نپختم.

برای درست کردن مواد داخلی لازانیا در یک تابه یک عدد پیاز خردشده و دو عدد فلفل سبر را ریز خرد میکنیم دو حبه سیر رنده شده و چهار قاشق غذا خوری روغن زیتون ریخته دو دقیقه تفت میدهیم  اکنون در تابه چهارصد گرم گوشت چرخ شده ریخته  تقت داده تا تغییر رنگ دهید  و مرتب هم زده و میپزیم.

اکنون روی گوشت دو عدد گوجه فرنگی, یک قاشق چایخوری رب گوجه فرنگی, آب یک استکان , نمک و فلفل سیاه ریخته و خوب مخلوط میکنیم ده دقیقه می پزیم  اگر آبش را خیلی کشیده باشد مقداری آب می ریزیم.

اکنون نوبت درست کردن سس بشامل است برای درست کردن سس ابتدا در یک قابلمه دو قاشق غذا خوری کره ریخته تا ذوب شود وقتی ذوب شد سه قاشق غذا خوری آرد می ریزیم و یکی دو دقیقه تفت میدهیم  اکنون یک ونیم لیوان آرد را کم کم ریخته  و مرتب هم زده  تا وقتی بجوشد هم میزنیم  اگر زیاد غلیظ شود شیر را کم کم می ریزیم   دقت کنید که برای لازانیا باید سس کمی آبدارتر باشد.

اکنون در ظرف پیرکس مربعی نیم ملاقه سس بشامل ریخته  و لازانیا را روی آن قرار میدهیم سپس روی لازانیا دوباره سس را می ریزیم  سپس مواد گوشتی را ریخته دوباره ورقهای لازانیا را می ریزیم و همینطور ادامه میدهیم  باید هشت ردیف لازانیا داشته باشد  شما هم به خودتان بستگی دارد میتوانید  ظرفتان بزرگتر باشد و تعداد ردیف ها کمتر.

اکنون در آخر کار بقیه سس بشامل را ریخته  و  پنیر پیتزای رنده شده یا ورقه شده قرار میدهیم در فر ۱۹۰ درجه از قبل گرم شده قرار میدهیم تا رویش طلایی شود.

وقتی لازانیا پخت ده دقیقه بماند سپس آماده سرو کردن است.

منبع: هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید