مزایای شانه زدن موها و نحوه صحیح آن

مزایای شانه زدن موها و نحوه صحیح آن


تاکنون فکر کرده اید که فواید شانه زدن چیست؟ ولی حقیقت این است که این کار تاثیرات مثبتی در موها دارد البته اگر به روش صحیح انجام شود و در زمان صحیح و با استفاده از ابزار صحیح. حقیقتی که در مورد شانه ها وجود دارد این است که صرف نظر از تبلیغات، برخی از آنها باعث آسیب رساندن به موهای شما می شود. شما برای داشتن موهای خوب باید هم موها را به طور صحیح شانه کنید و هم پوست سر خود را به طور آرام ماساژ دهید البته عوامل مهم دیگری نیز در این امر دخیل هستند مانند رژیم غذایی مناسب و همچنین کاهش استفاده از مواد شیمیایی سمی.

مزایای شانه زدن موها و نحوه صحیح آن

فواید:

آیا می دانید که شانه زدن موهای شما مانند استفاده از یک شکل شامپو خشک است. شانه زدن مناسب می تواند مواد زائد، از جمله رسوبات کریستال های اسید اوریک، کاتارا و سایر اسیدها و ناخالصی هایی که بر روی پوست سر قرار می گیرند از بین ببرد. علاوه بر صحبت های زیادی که در مورد مزایای شامپو های مختلف هست، شانه زدن مناسب می تواند به حفظ سلامتی موی شما کمک کند و این آسان است.

آثار شانه زدن

بله، مزایای شانه زدن مو فراتر از تمیز کردن موها است. تحریک پوست سر در اثر شانه زدن مو و ماساژ پوست سر به توزیع طبیعی مواد بدن بین موها به طور مساوی کمک می کند. این به سلامت کلی مو کمک می کند و این موهای براق را پایدار و قوی نگه می دارد. علاوه بر این، همانطور که موهای شما با چربی پوست پوشانده شده است، رطوبت آن را بازسازی می کند و مو به طور کلی شفاف تر، صاف و منعطف تر می شود.

مزایای شانه زدن موها و نحوه صحیح آن

کاهش ریزش مو

شانه زدن مو با یک برس باعث تحریک مویرگ ها، افزایش گردش خون در پوست سر و حمل اکسیژن و مواد مغذی به ساقه و ریشه مو می شود. همچنین به غده های چربی با تحریک و همچنین نفس کشیدن آن ها و حفظ روغن های طبیعی کمک می کند. غلظت غدد سباسه اغلب باعث ریزش مو می شود، زیرا تولید بیش از حد و یا کم آن ها باعث تضعیف و ناتوانی پوست می شود.

شیوه درست شانه زدن:

بهره بردن از تجهیزات مناسب

موهای خود را با یک برس موی طبیعی شانه کنید. استفاده از برس طبیعی موها را تقویت می کند.

به شیوه صحیح شانه کنید

پای راست و سپس از کمر به همان اندازه که می توانید خم کنید. این باعث می شود که خون به ریشه ها برسد که به کل روند کمک می کند. شانه را به آرامی، به مدت ۳ تا ۵ دقیقه آهسته بکشید و روند را به طور صحیح تکرار کنید.

مزایای شانه زدن موها و نحوه صحیح آن

جدا کردن موها قبل از شانه کردن

مزایای شانه زدن موها متعدد است، اما مهم است که بین شانه زدن و جداسازی مو تفاوت قائل شوید. شما باید موهای خود را قبل از شانه زدن از هم جدا کنید. برای این کار ابتدا از یک شانه بزرگ استفاده کنید.

بهرین زمان جهت شانه کردن

برای بهره بردن از مزایای شانه زدن مو، توصیه می شود که شما ۳ بار در روز صبح، اواخر بعد از ظهر، و قبل از خواب موهایتان را شانه کنید.

آثار ماساژ

این یک کار عالی است که باعث تحریک غدد سباسه و گردش خون در پوست سر می شود.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید