مشکلات رایج ارتودنسی و نکات بهداشتی درباره مراقبت از آن,ارتودنسی,مشکلات ارتودنسی,مراقبت از ارتودنسی,بهترین روش مراقبت از ارتودنسی,مشکلات رایج ارتودنسی

مشکلات رایج ارتودنسی و نکات بهداشتی درباره مراقبت از آن


مشکلات رایج ارتودنسی و نکات بهداشتی درباره مراقبت از آن

امروزه با پیشرفت علم و دانش متخصصان توانسته اند با روش ارتودنسی دندان ها خود را صاف و بصورت منظم در کنار خود قرار دهند تا زیبایی دهانن استفاده شود. در زمان های قدیم نیز نشانه هایی از این روش وجود دارد اما در سال 1901 این روش معروف شد و متخصصان توانسته اند از این روش استفاده کنند. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما مشکلات رایج ارتودنسی و نکات بهداشتی درباره مراقبت از آن را آموزش دهیم و شما را بیشتر با این روش آشنا کنیم. پس اگر شما هم می خواهید مشکلات رایج ارتودنسی و نکات بهداشتی درباره مراقبت از آن را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

مشکلات رایج ارتودنسی و نکات بهداشتی درباره مراقبت از آن,ارتودنسی,مشکلات ارتودنسی,مراقبت از ارتودنسی,بهترین روش مراقبت از ارتودنسی,مشکلات رایج ارتودنسی

مشکلات رایج

ناهماهنگی های ارتودنسی، به نام مالوکلوژیک، می تواند تعدادی از شرایط مختلف را نشان دهد. عوارض شامل مشکلات رشد لثه، دندان های از دست رفته مادری، دندان های اضافی، دندان های شلوغ و یا به هم ریخته و یا با فاصله می شود. با این حال، از دست رفتن زودرس دندان های کودک، حوادث و برخی از انواع بیماری های دندان نیز می تواند نیاز به درمان ارتودنسی داشته باشد.

نکات بهداشتی درباره مراقبت از آن

هنگامی که زمان و منابع را در ارتودنسی سرمایه گذاری می کنید، شما می خواهید بهترین نتیجه ممکن را بدست آورید و بهداشت دهان و دندان مناسب نکته کلیدی است. پلاک مواد غذایی و باکتریایی می تواند در اطراف برسها تجمع پیدا کند و در طی این فرآیند، مسواک زدن و نخ دندان می تواند چالش برانگیز باشد. اگر دندانهایتان را به طور کامل تمیز نکنید، ممکن است در نتیجه فاسد شدن مواد غذایی، بیماری های لثه یا تغییر رنگ دائمی در دندان ها ایجاد شود. در اینجا چند دستورالعمل بهداشت دهان توصیه شده توسط AAO ارائه شده است.

  • پس از هر وعده غذایی و میان وعده و قبل از خواب، دندان هایتان را با خمیر دندان فلوراید بشویید. هنگامی که دور از خانه هستید، مطمئن باشید که مسواک و خمیر دندان را بردارید.
  • حدأقل یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید. در حال حاضر این مشکل تر است، از ارتودنتیست خود بخواهید ابزارهای مخصوص تمیز کردن که می تواند کار را ساده تر کند به شما معرفی کند.
  • دندانپزشک خانواده خود را برای بررسی های منظم ملاقات کنید.
  • از دندانپزشک یا متخصص ارتودانسی بخواهید از شستشوی تجویزی که می تواند به جلوگیری از نابود سازیدندان کمک کند، برای شما استفاده کند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید