مصرف گردو چه تاثیراتی بر سلامتی بدن می گذارد؟,گردو,فواید گردو,خواص گردو,دانستنی هایی درباره گردو,نکاتی درباره گردو,خواص گردو,مواد معدنی موجود در گردو

مصرف گردو چه تاثیراتی بر سلامتی بدن می گذارد؟


مصرف گردو چه تاثیراتی بر سلامتی بدن می گذارد؟

گردو یکی از میوه های بسیار خوشمزه و مفید می باشد که فواید بسیار زیادی دارد. مغز فواید بسیار زیادی برای مغز و دیگر اعضای بدنتان دارد. گردو دارای مواد معدنی بسیار زیادی است که بدن به همه ی آن ها نیاز دارد. در زمان های قدیم گردو بیشترین مصرف در بین غذاها را داشت. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم مصرف گردو چه تاثیراتی بر سلامتی بدن می گذارد؟ تا استفاده درستی از آن داشته باشید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید مصرف گردو چه تاثیراتی بر سلامتی بدن می گذارد؟ و با استفاده از آن از برخی بیماری ها جلوگیری کنید در ادامه با ما همراه باشید.

مصرف گردو چه تاثیراتی بر سلامتی بدن می گذارد؟,گردو,فواید گردو,خواص گردو,دانستنی هایی درباره گردو,نکاتی درباره گردو,خواص گردو,مواد معدنی موجود در گردو

فواید مصرف گردو

در یک تحقیق اخیر که توسط دانشگاه نیومکزیکو انجام شد، آنها دریافتند که مکمل های دارای گردو توانایی بهبود خلق خو را در مردان سالم و غیر افسرده داشته است. زنان، خودشان را از مزایای این میوه های کوچک محروم نکنند. یک مطالعه در سال ۲۰۰۹ توسط هاروارد انجام شد که در آن ۱۴۰،۰۰۰ زن در طی یک دوره ۱۰ ساله مورد مطالعه قرار گرفتند. آنها گزارش دادند زنانی که به طور منظم گردو می خورند، در مقایسه با افرادی که به صورت کم گردو را مصرف می کنند، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را تا ۲۴٪ کاهش می دهند.

گردوها علاوه بر ارزان بودن، به راحتی قابل مصرف هستند و حاوی مزایا برای مغز می باشند، آنها همچنین پر از پروتئین با کیفیت بالا، ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر رژیمی هستند و می توانند به یک رژیم غذایی بدون محصولات لبنی و گلوتن تبدیل شوند.

اگر نگران محتوای چربی گردو یا افزایش وزن خود هستید، نترسید. گردوها حاوی چربی های غیر اشباع و یکنواخت سالم و نه چربی های اشباع شده در غذاهایی مانند کره می باشند. به علاوه، داشتن پروتئین و فیبر، مصرف گردو شما را برای مدت زمان طولانی تری سیر نگه می دارد، بنابراین شما مایل نیستید میان وعده های نوشیدنی که اغلب باعث افزایش ناخواسته یا غیر عمدی وزن می شوند، میل کنید.

بهترین روش مصرف

بهترین بخش در مورد همه این ویژگی های شگفت انگیز گردو این است که شما تنها حدود ۷ روز زمان نیاز دارید تا از مزایای بهداشتی گردو بهره مند شوید. شما لازم نیست زیاده روی کنید و گردو را به صورت جامد در هر وعده غذایی مصرف کنید. فقط مصرف یک گردو کوچک در هر روز می توانید از مزایای آن بهره مند شوید.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید