معرفی روشی عالی برای از بین بردن منافذ باز پوست

معرفی روشی عالی برای از بین بردن منافذ باز پوست


با توجه به نوع پوستی که دارید، منافذ باز پوست شما می تواند بزرگ یا کوچک باشد. برخی افراد از منافذ باز پوست خود ناراحت هستند و از این رو دنبال راه درمانی می گردند که باید گفت که درمان های خانگی برای منافذ باز پوست وجود دارد که در این مقاله از مجله پزشکی نازدونه ما قصد داریم روش های خانگی برای درمان منافذ باز پوست به شما معرفی کنیم که امید است این مقاله مورد توجه شما قرار گیرد. در کل ما دو نوع منافذ روی پوست خود داریم. نوع اول روغن طبیعی بدن را آزاد می کند ولی نوع دوم باعث آزاد شدن عرق می شود که میتوان بوسیله راه هایی این منافذ باز پوست را کوچک کرد.

معرفی روشی عالی برای از بین بردن منافذ باز پوست

دلیل ایجاد:

پوست هر فرد با موهای ریز پوشانده می شود، به جز کف دست و پا. هر فولیکول مو دارای یک حفره در بالای آن است.

فولیکول مو دارای یک غده درون آن است که چربی را تولید می کند. این غده سباسه نامیده می شود. هنگامی که غدد سباسه چربی را آزاد می کنند، روغن به بالای پوست می آید.

بر اساس این مطالعه ۲۰۱۶، علل اولیه منافذ بزرگ شده عبارتند از:

تاثیر تولید چربی زیاد

این زمانی است که غدد سباسه ای انسان مقدار زیادی چربی تولید می کند و پوست چرب دارند.

پایین آمدن خاصیت کششی پوست در اطراف منافذ:

این زمانی است که پوست ضعیف تر می شود و منافذ ظاهر می شود.

بالا رفتن میزان حجم فولیکول مو:

این زمانی است که منافذ در انتهای فولیکول های مو مسدود می شود.

هنگامی که روغن در منافذ جمع می شود و با غبار هوا یا مواد آرایش ترکیب می شود، منافذ می تواند مسدود شود. این باعث می شود که منافذ بزرگتر شوند. اگر منافذ به صورت بسته باقی بمانند، جوش ممکن است رشد کند و ایجاد گردد.

میزان فعالیت غدد سبوسه بستگی به ژن های فرد دارد. همچنین به اندازه منافذ آنها بستگی دارد. داشتن حفره های بزرگ یک نگرانی بهداشتی نیست. بلکه تنها از نظر زیبا شناختی ممکن است فرد را درگیر کند.

بهترین راه برای کاهش اندازه منافذ پوست، این است که پوست خود را تمیز نگه دارید.

معرفی روشی عالی برای از بین بردن منافذ باز پوست

درمان های مفید

در اینجا هشت راه موثر برای کاهش ظاهر منافذ وجود دارد:

مصرف محصولاتی که با آب کاملا شسته می شوند

اگر یک فرد دارای پوست چرب باشد، باید اطمینان حاصل شود که از محصولاتی که با آب کاملا شسته می شوند، استفاده کنند. فرد مبتلا به پوست چرب و منافذ زیاد، باید از محصولات دارای چربی زیاد اجتناب کند. زیاد ماندن این مواد بر روی پوست باع می شود که منافذ پوست بزرگتر شود.

تاثیر شست و شوی مرتب صورت بر منافذ باز پوست

شستن صورت مراقبت اساسی پوست است. اما با داشتن بسیاری از محصولات در دسترس، فرد ممکن است با استفاده از پاک کننده ها پوست خود را تمیز کند. بهتر است برای این کار از آب گرم استفاده کنید. داشتن عادت شستن صورت خوب ضروری است. شستن دوبار در روز پوست، باعث می شود که غبار و مواد آرایشی از روی پوست پاک شود و منافذ بزرگ بر روی پوست شما ایجاد نگردد.

استفاده از تمیز کننده های مبتنی بر ژل

اگر یک فرد دارای پوست چرب است و می خواهد اندازه منافذ خود را کاهش دهد، باید از یک پاک کننده بر پایه ژل نیز استفاده کند.

یک پاک کننده مرطوب کننده می تواند مانع ایجاد منافذ پوست شو. پاک کننده های ژلی کمک می کند تا روغن از درون منافذ پاک شود و اندازه منافذ پوست را کاهش می دهد.

تاثیر لایه برداری بر منافذ باز پوست

یک فرد با پوست چرب باید یک یا دو بار در هفته لایه برداری انجام دهد. لایه برداری کمک می کند تا مواد روی پوست که باعث بسته شدن منافذ می شود را از بین ببرید. این شامل:

خاک
سلول های مرده پوست
چربی اضافی

درون محصولات لایه برداری، سالیسیلیک اسید وجود دارد، که یک اسید طبیعی است که کمک می کند تا باقی مانده چربی از منافذ پاک شود.

با این وجود مهم نیست بیش از دو بار در هفته لایه برداری انجام دهید. لایه برداری بیش از حد با محصولات حاوی سالیسیلیک اسید یا الکل می تواند پوست را خشک کند. اگرچه خارش پوستی را از بین می برد، اما اگر پوست بیش از حد خشک ، می تواند باعث بزرگتر شدن منافذ پوست شود.

استفاده از مرطوب کننده

استفاده از مرطوب کننده ها ممکن است منافذ پوست را پر کنند، در مقابل، لوسیون های مرطوب کننده که بعد از شستشو استفاده می شوند، بسیار مفید هستند.

تاثیر ماسک خاک رس

استفاده از ماسک خاک رس یک یا دو بار در هفته می تواند به حذف روغن اضافی از منافذ کمک کند. این می تواند باعث جلوگیری از بزرگ شدن آنها کند و همچنین اندازه منافذ پوست را کاهش دهد. توجه داشته باشید بیش از حد درمان کردن پوست ممکن است باعث تحریک آن شود. هنگامی که پوست تحریک می شود، منافذ ممکن است بزرگ تر شود.

پاک کردن آرایش صورت

قبل از رفتن به رختخواب باید آرایش خود را پاک کنید. خوابیدن با آرایش در شب می تواند منافذ فرد را مسدود کند. این به این علت است که آرایش، روغن و باکتری ها در حفره ها جمع می شود. استفاده از دستمال مرطوب برای پاک کردن پوست، یک راه سریع است اگر دسترسی به آب ندارید.

مصرف کرم ضد آفتاب

مراقبت از پوست در برابر خورشید بسیار مهم است. اگر پوست یک فرد از آفتاب آسیب ببیند، می تواند بسیار خشک شود. وقتی پوست خشک می شود، منافذ ممکن است بزرگتر شود.

همیشه پوست خود را از نور خورشید محافظت کنید. بهترین روش برای انجام این کار عبارتند از:

استفاده از یک کلاه نقاب دار
کرم ضد آفتاب هر روز استفاده کنید
زمانی که آفتاب شدید است، کمتر از خانه بیرون بروید و یا بیشتر در سایه حرکت کنید

معرفی روشی عالی برای از بین بردن منافذ باز پوست

معرفی روش های خانگی دیگر

درمان های خانگی که در بالا مورد بررسی قرار گرفت، روش های خوبی برای کاهش ظهور منافذ هستند. اما موارد زیر نیز می تواند سلامت پوست یک فرد را ارتقا دهد:

تغذیه مناسب

تعادل مناسب مواد مغذی، چربی ها، پروتئین ها و کربوهیدرات ها به بهبود سلامت کلی کمک می کند. هنگامی که یک فرد رژیم غذایی سالمی داشته باشد، در پوست آنها منعکس می شود.

بالا بردن مصرف آب

آب باعث هیدراته ماندن پوست بدن می شود. این کمک می کند تا سلامت کلیه و چهره خود را بهبود بخشند.

انجام ورزش

ورزش منظم باعث افزایش جریان خون در تمام قسمت های بدن، از جمله پوست می شود. همچنین فرد با ورزش کردن، عرق می کند که برای سلامت پوست مفید است. عرق حاوی مواد طبیعی آنتی بیوتیکی است که به محافظت از پوست در برابر باکتری کمک می کند.

همیشه بعد از ورزش پوست را بشویید. اگرچه عرق کردن برای پوست سودمند است، اما ماندن آن روی سطح پوست، ممکن است باعث مسدود شدن منافذ بیشتر شود.

سایر درمان ها

درمان های مختلفی برای آکنه و منافذ های بزرگ وجود دارد. این شامل:

استفاده از میکرونیدلینگ :

این یک درمان غیر تهاجمی پوست با استفاده از یک درامارولر (یک غلتک دست با سوزن های کوچک روی آن) یا قلم میکروسکوپ (یک دستگاه با موتور است که موجب سوراخ کردن پوست با سوزن های کوچک می شود). سوراخ کردن سطح پوست موجب کاهش آسیب های میکروبی شود که باعث بهبودی سلامت پوست می شود. این روش می تواند اندازه منافذ بزرگ را کاهش دهد.

مصرف آنتی بیوتیک ها:

پزشک ممکن است آنتی بیوتیک هایی را برای درمان آکنه تجویز کند.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید