معرفی روش هایی جهت بالا بردن و افزایش ادرار

معرفی روش هایی جهت بالا بردن و افزایش ادرار


افزایش ادرار: در این پست از مجله پزشکی دکتر سه مقاله ای برای شما عزیزان آماده کرده ایم که بسیار مناسب کسانی است که از ادرار کم رنج می برند، زیرا روش هایی را جهت افزایش ادرار به شما نشان خواهیم داد. افزایش ادرار برای بدن بسیار مفید است زیرا نوعی سم زدایی صورت می گیرد. برخی از عوارض کم بودن ادرار عبارتند از: متورم شدن پاها، مچ پا و چهره و البته رشد باکتری ها و غیره. بنابراین مهم است که روش های افزایش ادرار را بدانید تا بتوانید برای این مشکل کاری کنید تا بدن شما دچار آسیب های ناشی از کمبود ادرار نشود که در ادامه روش هایی عالی را به شما معرفی خواهیم کرد.

معرفی روش هایی جهت بالا بردن و افزایش ادرار

روش هیدراته ماندن

اگر مقدار ادرار کمی داشته باشید، تا جایی که می توانید آب بنوشید. در حالت هیدراته، بدن از طریق تولید ادرار سموم را از بین می برد. لازم است که هر روز ۲-۳ لیتر آب بنوشید.

استفاده از آب نارگیل

نارگیل یک دیورتیک طبیعی است که به افزایش خروج ادرار کمک می کند که به نوبه خود باعث از بین رفتن ضایعات و سموم بیش از حد می شود. همچنین احتمال ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری (UTIs) را کاهش می دهد، زیرا باعث جلوگیری از رشد باکتری در دستگاه ادراری می شود.

استفاده از آب لیمو

راه دیگری برای افزایش جریان ادرار این است که آب لیمو تازه را بنوشید. اسید سیتریک موجود در لیمو به حذف ضایعات و سموم بدن کمک می کند. علاوه بر این، نوشیدن آب لیمو تاره نیز برای سلامت بسیار عالی است.

استفاده از ابریشم ذرت

ابریشم ذرت کمک می کند تا ادرار را افزایش دهید و به عنوان دیورتیک طبیعت عمل می کند. این به حذف ضایعات بدن، سموم و سنگ ها از طریق کلیه ها کمک می کند. همچنین با کاهش مداوم مایع از بدن، به کاهش احتباس آب بدن کمک می کند. شما می توانید چای ابریشم خام را برای افزایش جریان ادرار خود مصرف کنید. برای تهیه چای ابریشم ذرت، شما نیاز به خشک کردن ابریشم ذرت و اضافه کردن دو قاشق از آن در یک فنجان آب جوش دارید. مخلوط را برای ۱۰- ۱۵ دقیقه جوشانده و بنوشید.

کاهش مصرف نمک

اگر میزان ادرار شما کم و میزان مصرف نمک شما بیش از حد معمول باشد، در گام بعدی باید میزان مصرف نمک را کاهش دهید. اگرچه مصرف بیش از حد نمک کلیه را متابولیزه می کند، اما باعث کاهش فشار کلیه می شود که منجر به کاهش تولید ادرار می شود. بدن نیز از طریق جذب مجدد توسط کلیه آب را حفظ می کند.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید