معرفی روش های خانگی برای درمان افتادگی سینه

معرفی روش های خانگی برای درمان افتادگی سینه


افتادگی سینه معمولا در زنان با بالا رفتن سن اتفاق می افتد. عوامل و دلایل مختلفی در افتادگی سینه زنان نقش دارند و هر کدام به گونه ای می تواند باعث بروز این اتفاق شود. که در این میان برخی روش های خانگی برای درمان افتادگی سینه وجود دارد که استفاده از آن ها کمک زیادی به بانوان می کند تا بتوانند این مشکل افتادگی سینه را حل کنند و در واقع این تمرینات کمک به سفت شدن سینه ها خواهد کرد که از این رو با توجه به اهمیت موضوع ما نیز در مجله پزشکی دکتر سه برای شما مقاله ای راجب روش های خانگی درمان افتادگی سینه آماده کرده ایم که امید است مورد توجه شما قرار گیرد.

معرفی روش های خانگی برای درمان افتادگی سینه

ورزش جهت افتادگی سینه

یکی از بهترین روشهای سفت کردن سینه های آویزان، تمرینات سینه است. ساده ترین و محبوب ترین تمرین انجام فشارهای رو به بالا است، که موجب تقویت ماهیچه های پستان زیر سینه می شود. به طور کلی، آن در شکل دادن به سینه کمک خواهد کرد و باعث کاهش ذخایر چربی بیش از حد در قفسه سینه می شود. وزنه زدن همچنین می تواند ماهیچه های سینه را تقویت کنند، از جمله جلو بازو، قفسه سینه، دمبل (به پشت، به طرفین، به بالا) و انواع مختلفی وجود دارد که شما می توانید سعی کنید عضلات قفسه سینه خود را قوی بسازید.

تاثیر یوگا در بهبود افتادگی سینه

مزایای یوگا برای کل بدن به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است و این در درجه اول باعث بهبود هماهنگی بدن و افزایش انعطاف پذیری می شود. برخی از این هماهنگی ها می تواند بسته به موقعیت هایی که شما معمولا انجام می دهید، در داخل سینه اتفاق بیفتد. سبک های مختلف یوگا بر روی قسمت های مختلف بدن تمرکز می کنند، بنابراین تمریناتی که روی بدن فوقانی، شانه ها، گردن و یا سینه ها تمرکز می کنند، برای اضافه کردن سفتی به سینه ها بهتر است.

برخی از بهترین موقعیت ها برای تقویت عضلات قفسه سینه عبارتند از: حالت های مثلث، کبرا، و خم شدن به جلو در حالت ایستاده. برخی از موقعیت های یوگا نیز به دفع اثرات گرانش منجر می شود، که یکی از عوامل اصلی افتادگی سینه ها است. سعی کنید کشش اندام ها رو به عقب و در جهت معکوس برخی از اثرات منفی گرانش بر روی سینه ها باشد.

تاثیر ماساژ در افتادگی سینه

سینه های خود را حداقل ۲-۳ بار در هفته با روغن زیتون ماساژ دهید. این به سفتی پوست کمک می کند و همچنین بافت پوست را بهبود می بخشد. همچنین سینه شما را سفت می کند و کشش پوست را افزایش می دهد. ماساژ خون را در سطح پوست تسری می دهد و جریان خون موجب افزایش رشد عضلات، تعمیر سلول ها و سایر فعالیت های مفید است که باعث کاهش افتادگی و سفتی سینه ها می شود.

معرفی روش های خانگی برای درمان افتادگی سینه

تاثیر فعالیت های بدنی

برخی رفتارهای عادی و فعالیتهای جسمانی وجود دارند که برای سفتی سینه مضر است. بعضی از آنها اجتناب ناپذیر هستند، اما با آگاهی از این حرکت ها، می توانید چگونگی انجام آنها یا حداقل راهکار آنها را اجرا کنید. خم شدن رو به جلو، دویدن و دوچرخه سواری، همه می توانند باعث کاهش سفتی سینه های شما شوند.

حرکات سریع، کشش پوست و ماهیچه ها را افزایش می دهد و باعث می شود که اثرات اصلاح شده و معکوس شوند. با این حال، مزایای دویدن و پیاده روی به خوبی شناخته شده است، بسیاری از زنان هنوز هم می خواهند در این تمرینات شرکت کنند. یک راه حل این است که سینه بندهای ورزشی مناسب را که سبب کاهش حرکت سینه ها می شود، خریداری کنید. بعضی از زنان حتی دو سینه بند ورزشی را می پوشند تا از حرکت بیش از اندازه سینه ها در هنگام ورزش کردن یا فعالیت های جسمانی و ورزشی دیگر جلوگیری کنند.

وضعیت ناصحیح بدن

وضعيت بد يكي از علل افتادگی سينه هاست. با پایین آوردن و به جلو انداختن شانه ها، شما هیچ گونه حمایت ساختاری برای سینه های خود ندارید و آنها آزادانه، به کمک نیروهای گرانشی آویزان می شوند. وضعیت بد نیز می تواند درد کمر و یا عضلات شما را در اثر سینه های بزرگ تشدید می کند، که نشانه های افتادگی را به شدت نشان می دهد.

استفاده از سینه بند مخصوص

این بسیار مهم است که نوع سینه بندهایی که می پوشید را در نظر بگیرید، اگر از افتادگی سینه هایتان خوشحال نیستید. شما باید سینه بند مناسب را انتخاب کنید که سینه را محکم نگه می دارد و پشتیبانی کافی برای بالا و تنگ نگه داشتن آن را فراهم می کند. سینه بندهای مخصوص موجود در بازار وجود دارند که پستان را بالا می برند و آنها را پایدار نگه می دارند. معمولا کارکنان فروشگاه های لباس زیر زنانه و یا فروشگاه های بزرگ می توانند شما را در جهت درست برای سینه بند که به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کنند، مشخص کنند.

تاثیر استفاده از روغن

روغن هویج، روغن سیپراس، روغن رازیانه و روغن لیمو گراسیر بعضی از روغنهای ضروری هستند که می توانند برای افزایش سفتی سینه ها استفاده شوند. هر زمانی که ماساژ سینه را بسیار قوی انجام می دهید و ممکن است احساس سوزش ایجاد کنید، بیش از ۲ قطره را استفاده نکنید. بهتر است از آنها در ترکیب با سایر روغن های گیاهی استفاده شود.

معرفی روش های خانگی برای درمان افتادگی سینه

استفاده از ماسک

بعضی افراد نیز یک بار در هفته از ماسک سینه استفاده می کنند. برای تهیه ماسک، خیار را پوست و ریز کنید و زرده تخم مرغ را اضافه کنید، سپس یک کره یا کرم طبیعی را به مخلوط اضافه کنید. مواد ترکیبی را به صورت یک خمیر درآورده و آن را به سینه خود اعمال کنید و اجازه دهید برای حدود ۱۵ – ۲۰ دقیقه روی سینه هایتان باقی بماند. سپس آن را بشویید. این روش به تقویت بافت پستان کمک می کند و آنها را سفت می کند.

تاثیر ماساژ یخ

ماساژ یخ می تواند یکی دیگر از راه های موثر برای بازگرداندن سفتی در سینه ها و افزایش سفتی آنها باشد. دو عدد یخ را بردارید و آن را حداقل یک دقیقه در دایره اطراف پستان خود ماساژ دهید. این کار را برای مدت طولانی انجام ندهید، زیرا پوست سینه بسیار حساس است. این کمک می کند که سینه هایتان را سفت کنید. به طور طبیعی دماهای سرد باعث افزایش سطح پوست و کاهش حرکت سلولی می شوند. این تکنیک خوبی است که بلافاصله بر روی یک سینه بند مناسب نصب شده و پس از آن در موقعیتی قرار گیرد که اجازه دهد تا اثرات سرما به عمق بافت برسد و به این ترتیب اثر را افزایش دهد.

تاثیر روغن سبزیجات

شما همچنین می توانید از روغن های گیاهی مانند روغن بادام یا روغن زیتون برای ماساژ روی سینه ها استفاده کنید. این امر به تغذیه پوست کمک می کند. اگر فکر می کنید که مورد نیاز است، می توانید روغن های ضروری همراه با روغن های گیاهی را نیز اضافه کنید. روغن زیتون به عنوان یکی از بهترین روغنهای موجود برای مدت طولانی پیشنهاد شده است.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید