معرفی مزایا و فواید روغن نعناع برای پوست

معرفی مزایا و فواید روغن نعناع برای پوست


فواید روغن نعناع: روغن های گیاهی امروزه در انواع گوناگونی در بازار موجود است و هر کدام مزیت خاص خود را دارد و برای قسمت خاصی از بدن مفید می باشد که از این رو می طلبد اطلاعات خود را نسبت به این روغن های گیاهی بالا برده  تا درک بهتری از نحوه عملکرد و مزایای آنها داشته باشید. یکی از این روغن ها، روغن نعناع می باشد که فواید روغن نعناع بسیار زیاد بوده و از همین رو محبوبیت این روغن افزایش پیدا کرده است. فواید روغن نعناع را می توان بیشتر در مورد بیماری های پوستی بیان کرد که در این مقاله از مجله پزشکی نازدونه به فواید روغن نعناع برای پوست خواهیم پرداخت.

معرفی مزایا و فواید روغن نعناع برای پوست

مواد موجود در این روغن:

این روغن در درجه اول سرشار از اسید اسکوربیک، اسید آمینه، کوئرستین، بتا- سیتوسترول و آنتی اکسیدان ها، و همچنین این روغن ضد قارچ، و دارای خواص ضد عفونی کننده است.

مزایا:

 

تاثیر در رنگدانه پوست

تولید بیش از حد ملانین در بدن باعث رنگدانه پوست می شود. استفاده از این روغن باعث کم شدن تولید آن می شود

مفید در درمان آکنه

تولید چربی بیش از حد پوست باعث چرب شدن پوست و در نتیجه باعث ایجاد آکنه می شود. روغن نعناع نه تنها با آکنه مبارزه می کند، بلکه زخم ها و جاهای آکنه را هم درمان میکند. اسیدهای چرب موجود در آن نیز باعث درخشان شدن صورت می شود

بهبود چین و چروک

این روغن چروک پوست را از بین برده و باعث می شود که پوست صورت جوانتر بنظر برسد همچنین لکه های پیری را هم از بین می برد.

مفید برای آفتاب سوختگی

نفوذ اشعه ماوراء بنفش در پوست باعث التهاب و آفتاب سوختگی پوست میشود.این روغن به کاهش التهاب و تسکین آفتاب سوختگی کمک می کند، قرمزی ناشی از آفتاب سوختگی را کاهش داده و اسیدهای چرب موجود در آن به تولید کلاژن کمک می کند.

مفید در درمان اگزما

به دلیل اینکه این روغن دارای خاصیت ضد التهاب و ضد عفونی کننده است اگزما را درمان میکند.

نحوه مصرف:

برای پوست: به یک قاشق چای خوری روغن نارگیل هشت تا ده قطره روغن نعنای خالص ریخته و خوب مخلوط کنید و این مخلوط را روی صورتتان بمالید حداقل یک ساعت حداکثر یک شب بماند ( بسته به تحمل شما دارد ) سپس بشوئید.

توصیه:

ممکن است وقتی این روغن باعث آلرژی شود اگر پوست حساسی دارید یا اگر دچار قرمزی , التهاب , خارش شد استفاده نکتید قبل از مصرف با پزشک در میان بگذارید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید