میوه انبه چه تاثیراتی بر سلامتی بدن می گذارد؟,فواید میوه انبه,خواص میوه انبه,مزایای میوه انبه,ویتامین های موجود در میوه انبه,مواد معدنی موجود در میوه انبه

میوه انبه چه تاثیراتی بر سلامتی بدن می گذارد؟


میوه انبه چه تاثیراتی بر سلامتی بدن می گذارد؟

همانطور که می دانید امروزه یکی از میوه های پر استفاده در دنیا انبه می باشد زیرا خواص زیادی دارد و می توان با استفاده از از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری کرد. امروز این میوه را بیشتر در غذا ها یا دسر ها بخصوص بستنی ها مورد استفاده قرار می گیرد. ما امروز می خواهیم به شما بگوییم میوه انبه چه تاثیراتی بر سلامتی بدن می گذارد؟ شما می توانید با استفاده از این مقاله بیشتر با این میوه آشنا شده و استفاده بموقع آن را یاد بگیرید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید میوه انبه چه تاثیراتی بر سلامتی بدن می گذارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

میوه انبه چه تاثیراتی بر سلامتی بدن می گذارد؟,فواید میوه انبه,خواص میوه انبه,مزایای میوه انبه,ویتامین های موجود در میوه انبه,مواد معدنی موجود در میوه انبه

خواص

انبه حاوی حدود ۸۱٫۷٪ آب، ۱۵٫۲g کربوهیدرات در هر ۱۰۰g بخش خوراکی است که عمدتا شامل قندهای {گلوکز، فروکتوز و ساکاروز} می باشد. مواد مغذی موجود در انبه عبارتند از:

ویتامین  A

انبه میوه تازه با بالاترین مقدار ویتامین A است.

ویتامین C

انبه حاوی  ۲۷٫۷ گرم ویتامین C در ۱۰۰ گرم است که نشان دهنده غنی بودن آن در ویتامین C است. تحقیقات نشان داده است که “انبه متوسط ​​(۳۰۰ گرم) تقریبا ۱۳۸ درصد از نیاز روزانه بزرگسالان ویتامین C را فراهم می کند.

ویتامین E

انبه نیز به عنوان یکی از ثروتمندترین میوه های تازه در ویتامین E طبقه بندی شده است، به عنوان یک انبه ۳۰۰ گرم، ۳۳٪ از نیاز روزانه برای این ویتامین برای یک بزرگسال فراهم می کند.

ویتامین های دیگر

انبه نیز حاوی مقدار قابل توجهی از ویتامین B1، B2، B6 و همچنین نیاسین است.

خواص انبه و مزایای آن برای سلامتی بدن

مواد معدنی موجود در انبه

انبه حاوی پتاسیم است که بیشترین فراوانی را در بین سایر مواد معدنی موجود در آن دارد و سایر مواد معدنی در مقادیر کم منیزیم و آهن هستند.انبه همچنین حاوی پکتین (فیبر محلول)، اسیدهای ارگانیک و تانن ها است.

تاثیر آن بر دیابت

انبه ها توسط بیماران دیابتی به خوبی تحمل می شوند . نشان داده شده است که پس از خوردن انبه، سطح قند خون دیابتی های غیر انسولین پایین می آید . همچنین، انبه در جلوگیری از عوارض گردش خون مرتبط با دیابت کمک می کند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید