نان برلین آلمان و دانستنی ها و طرز تهیه آسان آن!


نان برلین آلمان و دانستنی ها و طرز تهیه آن!

نان برلین آلمان از بهترین و لذیذترین رسپی های آلمان است خمیر را سرخ کرده و استفاده میکنیم  و داخل این نان که در اصطلاح نوعی مینی کیک است  مارمالاد و شوکوکرم قرار میدهیم  توصیه میکنم درست کنید و مزه اش را بچشید اکنون برویم برای درست کردن نان برلین آلمان.

مواد لازم برای تهیه خمیر نان برلین آلمان :

شیر ولرم ۱ استکان

کره نرم شده ۱۰۰ گرم یا مارگارین

خمیرمایه  ۱ قاشق غذا خوری

شکر ۳ قاشق غذا خوری

وانیل ۱ پاکت ۵ گرمی

نمک ۱ پنس

تخم مرغ ۲ عدد

آرد ۴ تا ۵ لیوان

مواد لازم برای تهیه داخل نان برلین آلمان

مارمالاد آلبالو ۴ قاشق غذا خوری

شوکوکرم ۲ قاشق غذا خوری

 مواد لازم برای تهیه  روی نان برلین آلمان

پودر قند

مواد لازم برای سرخ کردن نان برلین آلمان

روغن مایع سرخکردنی یک لیتر

نان برلین آلمان و دانستنی ها و طرز تهیه آسان آن!

طرز تهیه نان برلین آلمان

برای درست کردن خمیر این نان ابتدا شیر ولرم , کره , خمیرمایه , نمک , شکر و وانیل و تخم مرغ ها را ریخته و خوب هم میزنیم سپس آرد را کم کم اضافه میکنیم  و خوب ورز میدهیم تا خمیرنرمی شود اندازه آرد بستگی به بزرگی و کوچکی تخم مرغ دارد  بخاطرهمین همیشه باید آرد را کم کم بریزیم تا کنترل دستمان بیاید و مقدار ارد کم و زیاد نشود.اکنون  روی خمیر را پوشانده و در جای گرم قرار میدهیم  تا خوب ور بیاید  برای استراحت خمیر یک ساعت کافیست.

بعد از سپری شدن یک ساعت از خمیر به اندازه نارنگی برداشته  و چانه گیری کرده و  نانها را روی کاغذ روغنی می چینیم  ورویش را با پارچه تمیز می پوشانیم  و یکساعت  دیگر استراحت میدهیم.

در تابه روغن سرخ کردنی ریخته و در حرارت متوسط  سرخ میکنیم ( توجه کنید اگر در حرارت زیاد سرخ کنید داخلش نمی پزد ) دو طرفش را خوب سرخ کرده و در حوله کاغذی قرار میدهیم تا روغن اضافی نان را بگیرد و میگذاریم سرد شود. در قیف مارمالاد آلبالو را ریخته  و کناره هایش را برش زده  و داخل نان نصف مارمالاد  و نصف شکو کرم پر می کنیم و رویش را با پودر قند تزیین می کنیم.

منبع: هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید