نحوه از بین بردن سفیدی موی سر با کدو تنبل

نحوه از بین بردن سفیدی موی سر با کدو تنبل


سفیدی موی سر اتفاقی است که اکثرا با بالا رفتن سن اتفاق می افتد ولی گاهی می بینیم که افرادی که هنوز سن بالایی ندارند نیز دچار سفیدی مو می شوند که باعث می شود فرد احساس ناخوشایندی کند و تا حدی اعتماد به نفس فرد را پایین می آورد. دلایل مختلفی ممکن است در امر سفیدی موی سر دخالت داشته باشد که از این رو ما امروز در مجله پزشکی نازدونه مقاله ای آماده کرده ایم و در آن از تاثیر کدوتنبل بر  از بین بردن سفیدی موی سر سخن می گوییم همچنین روش های خانگی دیگر جهت از بین بردن این مشکل را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه از بین بردن سفیدی موی سر با کدو تنبل

سفیدی موی سر

معمولا پس از گذشتن ۴۵ یا ۵۰ سالگی، موهای خاکستری را در افراد می بینیم. اما اگر سفیدی موی سر قبل از این سن رخ دهد، واضح است که آن به دلیل سفیدی زودرس است. چگونه می توان به طور طبیعی در سن جوانی موهای سفید را کاهش داد؟ چه چیزی باعث سفیدی مو می شود؟ امروزه به علت آلودگی و شیوه مصنوعی رنگ کردن مو، مردم حتی وقتی که به ۳۰ سالگی نرسیده اند، موهایشان خاکستری می شود. چه چیزی باعث می شود موهای شما به رنگ خاکستری تبدیل شوند؟ اکثر مردم دلیل این سفید شدن مو در سن جوانی را احساس غم و ناراحتی میدانند.

حتی با توجه به کمبود تغذیه در مو، سفید شدن مو تا قبل از پیری اتفاق می افتد. همانطور که همه ما می دانیم، مو یک قسمت از پوست است. همچنین از انواع مختلفی از سلول ها تشکیل شده است که در لایه بیرونی پوست موجود است. Sebum یک ماده چرب است که توسط غدد سباسه ترشح می شود و منبع خوبی برای تغذیه است. این ماده سیاهی و سفیدی، تازگی و درخشش مو را به ارمغان می آورد. اما گاهی اوقات این تغذیه به ریشه مو نمی رسد که سبب ریزش و خاکستری شدن موها می شود.

عوامل موثر در سفید شدن موها

تاثیر استرس و اضطراب

آیا تنش و نگرانی های روانی باعث ایجاد موهای خاکستری یا موهای سفید زودرس می شود؟ امروزه افراد زندگی کم تنش تری نسبت به اجداد خود ندارند. رقابت در زمینه کار به افزایش بحران در زمینه شغلی تبدیل شده است. امروز، شما نیاز به کار واقعا سخت و اوقات فراغت کم دارید. اما، در حالی که این کار را انجام می دهید، به احتمال زیاد انواع نگرانی های روانی را خواهید داشت. این می تواند یکی از دلایل اصلی در سفیدی موها قبل از پیری می باشد.

رژیم غذایی اشتباه

آیا تغذیه ضعیف یا رژیم غذایی نامناسب باعث موهای سفید یا خاکستری می شود؟ بعضی از افراد ممکن است متوجه نباشند که رژیم غذایی نیز یکی از دلایل سفیدی مو است. موهای شما نیاز به مقدار مناسب ید، ویتامین B، مس و آهن دارد. اگر چنین مواد مغذی و ویتامین ها را در رژیم غذایی خود نداشته باشید، این امر به شدت به شما کمک می کند موهایتان بدون هیچ زحمتی رنگ خود را از دست بدهند.

نحوه از بین بردن سفیدی موی سر با کدو تنبل

تمیز نبودن پوست سر

پوست سر کثیف باعث سفیدی زودرس موها می شود. بعضی از افراد نیز دارای شرایط موهای کثیف هستند که به دلیل مراقبت نکردن از موهایشان است. گاهی اوقات به دلیل مشکلات ارثی در آنها است. این افراد که شرایط ارثی در مو را دارند به احتمال زیاد موهایشان خاکستری می شود. برای آنها شستشوی منظم و شامپو زدن موها بسیار ضروری است.

عوض کردن حالت مو

امروزه برخی از مردم از نوع موهایشان راضی نیستند، بلکه می خواهند سبک های مختلف را به نمایش بگذارند و معمولا برای مراسم مختلف می باشد. اما در حالی که خود را در حالتی زیبا معرفی می کنند، ناخواسته به موهایشان آسیب می رسانند که دوباره موهایشان را خاکستری می کند.

معرفی روش های خانگی

تاثیر انگور هندی

Gooseberry هندی یک ماده شگفت انگیز است که سالهاست در هند برای درمان موهای آسیب دیده استفاده می شود. با استفاده از انگور هندی می توان از سفیدی زودرس در موها جلوگیری کرد. این نیز به عنوان یک مومیایی شگفت انگیز و با ارزش است که غنی از مواد گیاهی با ارزش می باشد. این بهترین درمان خانگی برای موهای سفید است. اول از همه، شما باید میوه را به صورت قطعه قطعه درآورید و سپس به اندازه کافی خشک کنید. حالا شما باید این را در روغن نارگیل جوش بیاورید و آن را تا جایی که روغن تیره می شود جوشان کنید. روغن تیره برای جلوگیری از سفیدی زودرس موها موثر است.

نحوه از بین بردن سفیدی موی سر با کدو تنبل

آثار مثبت کدو تنبل

در حال حاضر شما می توانید به راحتی کدو تنبل را در بازار پیدا کنید. این ماده همچنین به عنوان Jhina در هند شناخته شده است. شما هم اکنون می توانید این گیاه را در روغن نارگیل جوش بیاورید و به یک درمان شگفت انگیز برای از بین بردن دائمی سفیدی مو دست یابید. شما نیاز به برش سبزیجات خاص دارید و آن را در سایه خشک کنید. سپس آن را در روغن نارگیل قرار دهید تا سه تا چهار روز طول بکشد. روغن باید جوشانده شود و سپس آن را روی پوست سر بمالید تا از تغییر رنگ موهای سیاه جلوگیری شود.

معرفی گیاه گل تاج خروس

به منظور ریشه کن کردن اختلال مو، شما باید ازگیاه Amaranth استفاده کنید. شما باید آب تازه این سبزی را دریافت کنید تا موهای خاکستری زودرس موثر واقع شود. برگ های آن همچنین یکی از مواد شگفت انگیز برای جلوگیری از سفید شدن غیر طبیعی مو است. شما همچنین می توانید نیرو و قدرت ریشه مو را به دست آورید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید