نحوه مراقبت از سگ ها در فصل زمستان

نحوه مراقبت از سگ ها در فصل زمستان


سگ ها موجودات  بامزه و باوفایی هستند که اگر به دنبال داشتن یک حیوان خانگی هستید، سگ ها می توانند گزینه خوبی در این مورد باشند. آن ها می توانند برای مدت طولانی شما را سرگرم سازند. ولی باید بدانید که وقتی سگ در منزل دارید یک سری نکاتی هم باید رعایت کنید. مثلا در مورد تغذیه و تربیت سگ ها موضوعاتی مطالعه کرده باشید که از این رو ما نیز در این مقاله از مجله پزشکی نازدونه قصد داریم با شما عزیزان در مورد نحوه مراقبت از سگ ها در فصل زمستان سخن بگوییم که امید است مورد توجه شما قرار گیرد.

نحوه مراقبت از سگ ها در فصل زمستان

استفاده از لباس زمستانی

اگر در منزل توله سگ دارید باید به آنها بیشتر توجه کنید،چون توله سگ ها نسبت به سگ های بالغ مقاومت کمتری در برابر سرما دارند . و علتش این است که توده عضلانی و چربی کمتری دارند که نقش مهمی در افزایش سوخت و ساز و مراقبت از بدن دارند.

بنابراین، برای مراقبت از توله سگ ها، باید درباره لباس های زمستانی سگ ها هزینه کنید. برای توله سگ ها و سگ های بالغ پوشش زمستانی مناسب در بازار موجود است حتما باید موقع بیرون رفتن پوشش زمستانی داشته باشند اگر موقع پیاده روی خارج از منزل بارندگی باشد حتما لباس ضد آب به تن سگ کنید.

نحوه مراقبت از سگ ها در فصل زمستان

جای خواب خوب

داشتن بستر مناسب به خصوص در ماه های زمستان برای سلامتی حیوانات خانگی بسیار مهم است، .اگر حیوان خانگی در خارج از لانه میخوابد، باید یک تخت بلند داشته باشد که سردی و رطوبت زمین باعث بیماری سگ نشود.اگر حیوان خانگی شما در داخل منزل می خوابد، توجه کنید که روی کاشی های سرد نخوابد و یک پتوی گرم هم باید داشته باشد.

نحوه مراقبت از سگ ها در فصل زمستان

نگه داری از پنجه سگ ها

در طول ماه های زمستان، پنجه های سگ در اثربرخورد با برف و …. آسیب می بیند. از این رو، در این زمان باید بیشتر مراقبت کنیداگر سگ دارای پاهای خزداری باشد، می توانید موهایی را که بین پنجه ها رشد می کنند، از بین ببرید تا از یخ زدگی جلوگیری شود.پوشش های زمستان برای این منظور وجود دارد که پنجه ها ر اگرم نگه میدارد.

کاهش دسترسی به منابع گرما

سگ ها اغلب دوست دارند که در کنار شومینه یا دیگر منابع گرما در منزل،بخوابند. اما باید دسترسی به منابع گرما را برای کاهش خطر سوختگی متوقف کنید، زیرا حیوانات خانگی از اینکه چقدر گرم می شوند، آگاه نیستند.برای حفظ درجه حرارت خانه باید دستگاه مرطوب کننده داشته باشید مرطوب کننده نیز برای سگ های برای درمان مشکلات تنفسی بسیار مفید است و همچنین تنگی نفس ناشی از سرما خوردگی را از بین می برد.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید