نکاتی مهم درباره مصرف غذاها قبل از خواب,فواید مصرف درست شام,علت مشاهده کابوس,بهترین وعده غذایی,غذاهایی که نباید قبل از خواب مصرف کنیم؟

نکاتی مهم درباره مصرف غذاها قبل از خواب


نکاتی مهم درباره مصرف غذاها قبل از خواب

همانطور که می دانید شام یکی از مهمترین وعده های غذایی می باشد که باید بطور صحیح مصرف شود در غیر این صورت می تواند به افراد آسیب بزند همچنین باعث می شود شما خواب درستی نداشته باشید و همیشه کابوس ببینید برای همین ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما نکاتی مهم درباره مصرف غذاها قبل از خواب را آموزش می دهیم تا مصرف درستی داشته باشید و دچار مشکل نشوید. پس اگر شما هم می خواهید نکاتی مهم درباره مصرف غذاها قبل از خواب را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

نکاتی مهم درباره مصرف غذاها قبل از خواب,فواید مصرف درست شام,علت مشاهده کابوس,بهترین وعده غذایی,غذاهایی که نباید قبل از خواب مصرف کنیم؟

استفاده از غذاهای تند

ادویه جات، ترشی جات و طعم های معتبر ممکن است خوشمزه باشند، اما واقعا می تواند مانع از خوابیدن شما شود.  لازم به ذکر است که بسیاری از غذاهای قومی دارای چربی و کالری بالا هستند، بنابراین آنها می توانند یک روز غذا خوردن خوب را سرکوب و همچنین منجر به سوزش سر دل شوند .

استفاده از غذاهای سنگین

مواد غذایی سنگین و مضر به وضوح دارای کالری و چربی زیاد است، اما آنها نیز در معده شما جمع می شوند و مدت زمان زیادی برای هضم لازم دارند و باعث می شوند شما در صبح احساس خستگی و کسلی کنید.  سعی کنید از مواد غذایی با چربی و چرب مانند همبرگر، پیتزا و فست فود اجتناب کنید . اگر به غذا نیاز دارید، یک ساندویچ بوقلمون کوچک را بر روی نان کامل انتخاب کنید.

استفاده از شکلات

شکلات نه تنها کالری و قند دارد بلکه دارای کافئین است که ممکن باعث بی خوابی می شود . شکلات یک میان وعده پر کننده نیست، بنابراین شما هنگام خوردن آن، لازم نیست گرسنه باشید .

استفاده از جوش شیرین

سودا یکی از بزرگترین منابع بدون شکر و کالری است، به طوری که آنها هرگز انتخاب خوبی برای سیر شدن نیستند . اما در اواخر شب، حتي رژيم غذايي بدون شکر مي تواند شما را بيدار نگه دارد.  کربنات سدیم می تواند باعث سوزش سر دل بشود و همچنین شکم شما را ناراحت کند. در عوض، قبل از خواب، شیر بدون چربی یا کم چرب، چای داغ یا آب را انتخاب کنید.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید