پرتقال خونی چه فوایدی برای بدن دارد؟,فواید پرتقال خونی ,خواص پرتقال خونی ,تاثیر پرتقال خونی بر بدن , ویتامین های موجود در پرتقال خونی

پرتقال خونی چه فوایدی برای بدن دارد؟


پرتقال خونی چه فوایدی برای بدن دارد؟

همانطور که می دانید پرتقال یکی از پر استفاده ترین میوه ها در دنیا می باشد زیرا هم خوشمزه بود و هم دارای خواص دارویی بسیار زیادی می باشد و از قدیم توصیه به استفاده آن کرده اند. در میان پرتقال ها ، پرتقال خونی دارای فواید بی نظیر دیگری می باشد. ما امروز می خواهیم به شما بگوییم پرتقال خونی چه فوایدی برای بدن دارد؟. شما می توانید با استفاده از این مقاله بیشتر با این میوه شگفت انگیز آشنا شده و استفاده درستی از آن داشته باشید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید پرتقال خونی چه فوایدی برای بدن دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

پرتقال خونی چه فوایدی برای بدن دارد؟,فواید پرتقال خونی ,خواص پرتقال خونی ,تاثیر پرتقال خونی بر بدن , ویتامین های موجود در پرتقال خونی

ویتامین C در پرتقال خونی

ویتامین C دلیل اصلی (جدا از این واقعیت است که پرتقال خونی بسیار خوشمزه است!) این است که شما می خواهید پرتقال خونی را بخورید.  از آنجا که پرتقال خونی جزو مرکبات می باشد، منبع خوبی از ویتامین C هستند که به عنوان اسید آسکوربیک شناخته می شوند.  در گذشته، ملوانانی که دارای بیماری شناخته شده به عنوان اسکوربیک بودند، با خوردن مقدار زیادی پرتقال درمان می شدند .

با توجه به مزایای بهداشتی، ویتامین C یک آنتی اکسیدان لازم برای تعداد زیادی از توابع متابولیک بدن انسان است و می تواند به تعمیر بافت ها و حصول اطمینان از لثه ها کمک کند.  یکی دیگر از مزایای سلامتی ویتامین C این است که در بهبود زخم کمک می کند و مزایای عملکرد غده فوق کلیه را نشان می دهد . ویتامین C توسط بدن انسان تولید نمی شود و بنابراین باید با رژیم غذایی ما تولید شود . مصرف دو پرتقال خونی به اندازه کافی برای مصرف روزانه ویتامین C توصیه می شود.

کلسیم

کلسیم به استخوان ها و دندان ها کمک می کند . به استخوان قدرت می دهد . از آنجا که اکثر بدن ما دارای استخوان هایمان است، کلسیم یک ماده معدنی حیاتی است.  پرتقال خونی دارای کلسیم هستند و بنابراین منبع خوبی از این مواد معدنی هستند.

ویتامین A موجود

این یکی دیگر از ویتامین ضروری بدن است . یکی از مهمترین مزایای سلامتی ویتامین A این است که سلامتی برخی از بافتها مانند شبکیه را حفظ می کند . این به رشد کمک می کند و پوست را سالم نگه می دارد و باعث رشد منظم بافت و دندان اسکلتی می شود.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید