چای چیا , طرز تیه چای چیا و فواید بی نظیر آن


چای چیا , طرز تیه چای چیا و فواید بی نظیر آن

چای چیا با افزودن دانه های سیاه به چای سبز تهیه می شود. از فواید زیاد چایه سیاه می توان به افزایش سطح انرژی و سلامت گوارشی نیز اشاره کرد.گرم و یا سرد خوردن آن اهمیت و فرق چندانی ندارد و همچنین میتوانید برای طمع دادن به آن از عسل نیز استفاده کنید.خواص بی نظیر چای چیا باعث شده است که در خانه همه پیدا شود و از ان به عنوان معجون طلایی نیز یاد می شود

چای چیا , طرز تیه چای چیا و فواید بی نظیر آن

طرز تهیه چای چیا

همه وسایل لازم برای درست کردن آن، عبارتند از : چای های سبز و سیاه، عسل، تخم چیا و آب است.

ابتدا یک لیوان آب را می جوشانیم سپس آب جوش را در یک شیشه ریخته چای سبز را بریزید و دم کنید سپس کیسه آن را در آورده و اگر دوست داشتید عسل بریزید  اکنون یک قاشق غذا خوری دانه چیا ریخته و هم بزنید  چند دقیقه صبر کنید تا دانه ها جذب آب شوند و حالت ژله ای پیدا کند می توایند همین الان نوشیده و یا در یخچال سرد کرده و بنوشید.می توانید مواد دیگر مانند دارچین، زنجبیل، وانیل،   موز و شیر نارگیل را برای معطر شدن اضافه کنید.

غیر از آن راه های مختلفی وجود دارد که می توانید دانه های چیا را به رژیم غذایی اضافه کنید، از جمله کیک  چیا، شیرینی  چیا و غیره. حتی می توانید  دانه چیا را به آب ساده اضافه کنید تا مواد مغذی را به بدن وارد کرده  و بدن را هیدراته نگه دارید.

فواید چای چیا

چیا سرشار از  آنتی اکسیدان و مواد معدنی است. این چای همچنین غنی از پروتئین، فیبر و اسید های چرب ضروری است که به بهبود هضم، کاهش التهاب و مبارزه با رادیکال های آزاد در بدن کمک می کند. چای چیا  باعث لاغری سریع شده  و با خوردن آن احساس سیری میکنید در نتیجه اشتهایی به میان وعده نخواهید داشت.

بنابراین این نوشیدنی را نادیده نگیرید و در رژیم روزانه خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید