چه زمانی برای باردار شدن بهترین موقع می باشد؟ , بهترین زمان بارداری , بارداری , دانستنی هایی درباره بارداری ,بهترین فصل برای باردار شدن

چه زمانی برای باردار شدن بهترین موقع می باشد؟


چه زمانی برای باردار شدن بهترین موقع می باشد؟

شاید شما هم این جمله را بسیار شنیده اید و یا در ذهنتان از خودتان پرسیده اید اما باید بدانید پاسخ این سوال بسیار مهم است زیرا محققان طبق تحقیقاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند زمان مناسب برای باردار شدن بسیار مهم است زیرا بر سلامتی جنین بسیار تاثیر می گذارد. ما امروز می خواهیم به شما بگوییم چه زمانی برای باردار شدن بهترین موقع می باشد؟ و شما را بیشتر در این مورد آشنا خواهیم کرد پس اگر شما هم می خواهید بدانید چه زمانی بهترین موقع می باشد در ادامه با ما همراه باشید.

چه زمانی برای باردار شدن بهترین موقع می باشد؟ , بهترین زمان بارداری , بارداری , دانستنی هایی درباره بارداری ,بهترین فصل برای باردار شدن

چه زمانی برای باردار شدن بهترین موقع می باشد؟

اقتصاددانان Janet Currie و Hannes Schwandt از دانشگاه پرینستون روش جدیدی را برای حل این سوال بین سال های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۶ را آزمایش کرد . برای کنترل وضعیت اجتماعی و اقتصادی، مطالعه آنها فقط بر روی خواهر و برادر متولد شده از مادر یکسان انجام شد . و به نظر می رسد الگوهای فصلی همچنان ادامه داشته باشند، امروزه در مجله های آکادمی ملی علوم گزارش می شوند.این مطالعه کشف کرد که ماه خرداد زمان نامطلوبی برای بارداری است.

نوزادان این ماه (و به همین ترتیب در زمستان تحویل داده شد) ۱۳٪ بیشتر احتمال دارد که زودرس شوند، و زمان بارداریشان تقریبا یک هفته کمتر از میانگین است . از آنجا که وزن کم نوزاد و نارضایتی از مشکلات مختلف بهداشتی، سیستم ایمنی ضعیف، بینایی و شنوایی ضعیف و پیشرفت های شناختی کمتری برخوردار است، این تفاوت ها می تواند به توضیح تفاوت های بعد در زندگی کمک کند. این تحقیق نشان داد که طول حاملگی در ماه های بهمن تا ماه خرداد، قبل از بارداری در ماه ژوئن به طول متوسط ​​ حدود یک هفته کاهش یافته است.

از لحاظ وزن هنگام تولد، تابستان بهترین زمان برای تصور بود . این تیم متوجه شد که مادرانی که از ماه تیر تا شهریور حامله شده اند وزن خود را در دوران بارداری افزایش دادند و نوزادانی را که به طور متوسط ​​حدود ۸ گرم سنگینتر از ماه های دیگر بودند، به دنیا آوردند.

نتیجه تحقیقات

سپس محققان به مراکز کنترل و پیشگیری بیماری پرداختند و دریافتند که شیب سالانه در طول حاملگی با زمانیکه اکثر بیماران از علائم فلولوژیک دریافت می کنند، با هم مقایسه می شوند . در سال ۲۰۰۹، زمانی که بیماری هپاتیت H1N1 حدود ۲ ماه پیش از یک فصل آنفلوآنزای خوکی رخ داده بود، وزن حمل در زمان بارداری نیز زودتر شروع شد و دراماتیک تر بود. کوری و شوونت می گویند که آنفولانزا می تواند مادران را به زایمان زودرس مجبور کند. کرری می گوید: “من فکر می کنم که واقعا این ایده را مطرح می کند که زنان باردار باید برای آنفلوآنزا واکسینه شوند.”

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید