چگونه از پوست موز برای درمان آکنه استفاده کنیم

چگونه از پوست موز برای درمان آکنه استفاده کنیم


پوست موز: جوش یا آکنه مسئله فراگیری است که در همه افراد ممکن است تا حدودی رخ دهد. بسیاری از مردم مخصوصا بانوان از آکنه و یا جوش فراری هستند زیرا این مسئله، زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. راه های زیادی امروزه برای درمان آکنه یا جوش وجود دارد. از راه ها و داروهای شیمیایی گرفته تا داروهای گیاهی و درمان های خانگی که هر کدام مزایا و معایت خاص خود را دارند. ولی امروز قصد داریم روشی دیگر برای درمان آکنه معرفی کنیم و آن هم استفاده از پوست میوه موز است که در این مقاله از مجله پزشکی دکتر سه به نحوه درمان آکنه بوسیله پوست میوه موز خواهیم پرداخت.

چگونه از پوست موز برای درمان آکنه استفاده کنیم

نحوه استفاده از پوست میوه موز:

مرحله ۱: ابتدا چهره خود را با آب سرد بشویید تا گرد و غبار و چربی ها را از روی پوستتان پاک کنید. بودن این مواد بر روی پوست، باعث ایجاد آکنه می شود. صورت خود را خشک کنید.

گام ۲: یک موز رسیده را انتخاب کنید. پوست موز باید زرد یا دارای لکه های قهوه ای باشد، نه سبز. موزهای سبز در واقع دارای مواد مغذی کمتری هستند، بنابراین ممکن است برای درمان آکنه اثر کمتری داشته باشند.

مرحله ۳: پوست موز را بکنید و داخل پوست را (بخش سفید) به آرامی بر روی صورت خود بکشید، به خصوص مناطقی از صورت که دارای آکنه، لکه های قهوه ای یا جوش هستند. پس از چند دقیقه برای مالش دادن، متوجه خواهید شد که داخل پوست موزاز رنگ سفید به سیاه تغییر می کند. هنگامی که رنگ سفید داخل پوست موز به رنگ سیاه تبدیل شد، یک تکه پوست موز دیگر بردارید و این کار را تا ۱۰ دقیقه ادامه دهید.

 

ادامه مراحل

مرحله ۴: پس از مالیدن پوست موز، صورتتان را نشویید. پوست موز با مواد مغذی مانند ویتامین A، B، C و E و همچنین روی، آهن و پتاسیم ، صورت شما را تغذیه می کند. این می تواند به مبارزه با التهاب و سوختگی ناشی از آفتاب کمک کند و پوست شما را درمان کند. همچنین پوست موز با عفونت باکتریایی مبارزه می کند.

مرحله ۶: هر شب قبل از رفتن به رختخواب حداقل برای یک هفته، این درمان را انجام دهید. شما باید در پایان هفته اول، تاثیرات مثبتی را بر روی پوست خود ببینید. آکنه های روی پوستتان باید درمان شوند و پوستی شاداب تر ببینید.

اگر پس از استفاده از پوست موز فکر می کنید، پوست تان تحریک می شود، احتمالا به این دلیل است که با فشار زیادی آن را بر روی پوست می مالید. اما اگر به آرامی مالش می دهید ولی پوست تان را تحریک می کند، بهتر است که این درمان را متوقف کنید. با این حال، درمان پوست موز معمولا یکی از بهترین درمان ها برای پوست های حساس شناخته شده است.

چگونه از پوست موز برای درمان آکنه استفاده کنیم

نکته های مثبت درباره پوست موز

پوست میوه موز فقط برای آکنه موثر نیست. استفاده از پوست موز برای پوست شما مزایای دیگری نیز دارد. در اینجا برخی از مزایای استفاده از پوست موز را آورده ایم:

از پوست میوه موز می توان برای مبارزه با چین و چروک پوست و پیری استفاده کرد. آنها کمک می کنند تا آلاینده هایی که سبب پیری پوست می شوند، حذف گردند.
پوست موز همچنین برای سایر شرایط پوستی مانند پسوریازیس و اگزما موثر است. درمان پوست موز می تواند شدت این بیماری پوستی را تا چند هفته کاهش دهد.
همچنین می تواند به مبارزه با زگیل کمک کند. قرار دادن پوست موز بر روی زگیل ها در شب، می تواند به کاهش زگیل کمک کند.

خواص

پوست میوه موز برای جذب خاک بسیار مفید می باشد و همچنین برای جذب آلرژن ها، آلاینده ها و سموم مناسب است. اگر دچار خارش یا التهاب پوست شده اید، به آرامی پوست موز را روی پوست آسیب دیده بگذارید تا خارش و التهاب را از بین ببرید.
عوارض جانبی جدی از درمان با پوست میوه موز وجود ندارد. اگر بعد از یک هفته اثرات قابل توجهی ندیدید، می توانید درمان را تا سه بار در روز برای بهبود نتایج ادامه دهید.
استفاده از پوست میوه موز باعث هیدراته شدن پوست می شود.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید