چگونه حافظه خود را تقویت کنیم؟,بهترین روش تقویت حافظه,راه های جلوگیری از آلزایمر,افزایش حافظه,بهترین روش درمان حافظه ,رفع فراموشی کار ها

چگونه حافظه خود را تقویت کنیم؟


چگونه حافظه خود را تقویت کنیم؟

امروزه به دلیل مشغله های کاری که افراد دارند بیشتر دچار آلزایمر می شوند و کار ها را فراموش می کنند برای همین دچار مشکلاتی می شوند. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم چگونه حافظه خود را تقویت کنیم؟ . شما می توانید با استفاده از این آموزش در این مقاله مغز خود را به فعالیت گرفته و حافظه خود را تقویت کنید و از آلزایمر داشتن پیشگیری کنید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید چگونه حافظه خود را تقویت کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه حافظه خود را تقویت کنیم؟,بهترین روش تقویت حافظه,راه های جلوگیری از آلزایمر,افزایش حافظه,بهترین روش درمان حافظه ,رفع فراموشی کار ها

تمرین ذهن

خود را خواندن، بازی کردن پیانو، تماشای نمایش هایی مانند «لینک ضعیف» یا کسی که می خواهد میلیونر شود، بازی کند یا شطرنج – همه این فعالیت ها باعث می شود که مغز شما تیز و فعال شود.

استفاده از دفترچه یادداشت

این یک دفترچه ۸ تا ۱۰ صفحه ای با تقویم است که به شما کمک می کند تا کارهای زندگی خود را برنامه ریزی کنید.  برای روز، هفته و ماه آن را با لیست کارهای خود پر کنید.  دفترچه شما می تواند یک فایل قابل حمل برای شماره های تلفن، آدرس ها، روزهای تولد، اطلاعات پزشکی، پیام های تلفنی، افکار الهام بخش و استراتژی ها تبدیل شود .

آن را با خود حمل کنید یا یک دفترچه یادداشت کوچک برای انتقال داده هایی که بعدا به دفترچه اصلی منتقل می کنید حمل کنید.  عمل نوشتن چیزی است که باعث تقویت حافظه شما می شود و مطمئن شوید که چند بار در روز به نوت بوک خود نگاه کنید.

با صدای بلند با خودت حرف بزن

برای رسیدن عینک من از پله ها بالا می روم. من بلیط پارکینگ خود را در جیبم قرار می دهم تا بتوانم آن را تأیید کنم. من به فروشگاه برای خرید شیر و تخم مرغ می روم. یک ایده عالی، اینست که در حالی که شما در حمام هستید، آنرا با صدای بلند به یاد بیاورید . برای ضبط مواردی که باید به یاد داشته باشید، یک دستگاه ضبط صوت را در نظر بگیرید.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید