چگونه در فصل زمستان بدن سگ را تقویت کنیم

چگونه در فصل زمستان بدن سگ را تقویت کنیم


تقویت بدن سگ: شاید شما هم از دوستداران سگ ها باشید و ممکن است حتی یک سگ خانگی نیز داشته باشید. باید بدانید که در روزهای سرد باید مراقبت بیشتری از سگ های خود به عمل آورید زیرا ممکن است بدن سگ ضعیف شود و دچار سرماخوردگی شود. عده ای فکر می کنند چون سگ ها موهای ضخیمی دارند، پس سرما نمی خورد ولی این فکر کاملا اشتباه است. شما به عنوان کسی که صاحب یک سگ خانگی هستید باید مراقب سلامتی بدن سگ تان نیز باشید که در این مقاله ما به نحوه تقویت بدن سگ در فصل زمستان خواهیم پرداخت.

چگونه در فصل زمستان بدن سگ را تقویت کنیم

انجام ورزش

ورزش برای سلامت حیوان خانگی بسیار مهم است، مهم نیست که تابستان باشد یا زمستان. اگر سگ گوشه نشینی کند سعی کنید روزهایی که هوا خوب است با او پیاده روی کنید اگر هم هوا برای پیاده روی خوب نیست، راه های زیادی برای ورزش سگ در منرل وجود دارد. به عنوان مثال، یک بازی ساده مثل قائم موشک بازی انجام دهید یا از پله ها و بالا و پایین بروید که این ها هم نوعی ورزش است.

چگونه در فصل زمستان بدن سگ را تقویت کنیم

مواد غذایی مناسب

در طی ماه های زمستان، باید از رژیم غذایی سگ مراقبت کنید. افزایش نیاز به کالری برای گرم نگه داشتن بدن همراه با کم تحرکی باعث افزایش وزن سگ می شود. اضافه وزن برای سلامتی حیوان خانگی به هیچ وجه خوب نیست.

چگونه در فصل زمستان بدن سگ را تقویت کنیم

مصرف آب به میزان کافی

هیدراته نگه داشتن بدن سگ خصوص در ماه زمستان هم مانند رژیم غذایی سالم بسیار ضروریست در واقع، سگ ها در زمستان هم مانند فصل تابستان دچار خشکی بدن و کم آبی شوند. کم آبی بدن برای سگ اصلا خوب نیست و هیدراته کردن بدن بسیار مهم و ضروریست اگر سگ بیشتر زمانها در حیاط و خارج از منزل قرار داد همیشه یک کاسه آب در دسترس او قرار دهید ولی گاها بررسی کنید که در اثر سردی هواآب یخ نزند.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید