کدام غذاها باعث کم شدن آب بدن می شوند

کدام غذاها باعث کم شدن آب بدن می شوند


کم شدن آب بدن می تواند مشکلات فراوانی برای بدن ایجاد کند و منجر به اختلال در سیستم ایمنی بدن شود. از همین رو مهم است که میزان مصرف آب را نگذاریم که کاهش پیدا کند زیرا یکی از آثار مخرب کم شدن آب بدن این است که باعث نابودی برخی از سلول های بدن می شود و در نتیجه آنها نمی توانند کاری که برای انجام آن ساخته شده اند را انجام دهند. همانطور که می دانید توصیه شده است که هر روز 8 لیوان آب بنوشید تا مشکلی بابت کم شدن آب بدن نداشته باشید. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

کدام غذاها باعث کم شدن آب بدن می شوند

همانطور که ما آگاه هستیم، آب آشامیدن کلید هیدراته ماندن است. با این حال، مصرف آب کم تنها علت کم آبی بدن نیست. بعضی از انواع غذاها و نوشیدنی ها می توانند منجر به کم شدن آب بدن شوند. هرچند شکر مصرفی یکی از انواع غذاهایی است که می تواند مشکلات کم آبی بدن را ایجاد کند، آسان است که خودتان آن را از بین ببرید. در اینجا برخی از مواد غذایی و نوشیدنی ها که موجب کم آبی بدن می شوند، آمده است که با هم بررسی می کنیم:

تاثیر مصرف قهوه

قهوه و چای کافئین یک دیورتیک است و کافئین به عنوان یک شتاب دهنده برای کم آبی بدن عمل می کند.

تاثیر مصرف الکل

الکل تولید هورمون ضد دیورتیک را کاهش می دهد، که توسط بدن برای جذب آب استفاده می شود. سردرد همراه با بی حالی نیز نشان می دهد که بدن شما کم آب هست.

مصرف منابع غذایی سرشار از پروتئین

همانطور که توسط یک تحقیق انجام شده در دانشگاه کانکتیکات در سال ۲۰۰۲ نشان داده شده است، آزمایشات نشان می دهد رژیم غذایی حاوی پروتئین بالا باعث تولید ادرار شدیدتر توسط کلیه های افراد می شود که نشانه ای از کم آبی بدن است. برای کمک به مبارزه با این مشکل، به یاد داشته باشید هنگام مصرف رژیم غذایی با پروتئین بالا، مصرف مایعات را افزایش دهید.

غذاهایی که نمک فراوانی دارند

همانند شکر، سدیم آب را از سلول های شما حذف می سازد و خطر کم آبی را افزایش می دهد. غذاهایی مانند سس سویا، پاپ کورن و غذاهای سرخ شده باید با احتیاط مصرف شوند. این به ویژه در هوای گرمتر مهم است.

رژیم غذایی جایگزین برای هیدراته ماندن بدن، شامل استفاده از غذاهای غنی از آب مانند هندوانه، خیار، توت فرنگی و کاهو است. شما همچنین می توانید میوه ها و سبزیجات مورد علاقه خود را هم مخلوط کنید و یک غذای ترکیبی مفید جهت افزایش آب بدنتان تهیه کنید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید