کدام غذاها می توانند به کبد صدمه بزنند؟,مشکلات کبدی , کبد سالم , عوامل ایجاد مشکلات کبدی , علت خرابی کبد , پیشگیری از خراب شدن کبد

کدام غذاها می توانند به کبد صدمه بزنند؟


کدام غذاها می توانند به کبد صدمه بزنند؟

همانطور که می دانید کبد یکی از اندام های مهم بدن می باشد که مواد مقوی و معدنی سلول ها را تامین می کند و اگر دچار مشکل شود نمی تواند به خوبی عمل کند و مواد مورد نیاز سلول ها را تامین کند. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم کدام غذاها می توانند به کبد صدمه بزنند؟ ، شما می توانید با استفاده از این مقاله از این غذاها دوری کرده و از صدمه خوردن به کبد جلوگیری کنید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید کدام غذاها می توانند به کبد صدمه بزنند؟ در ادامه با ما همراه باشید.

کدام غذاها می توانند به کبد صدمه بزنند؟,مشکلات کبدی , کبد سالم , عوامل ایجاد مشکلات کبدی , علت خرابی کبد , پیشگیری از خراب شدن کبد

مواد غذایی مبتنی بر حیوانات

یک کبد آسیب دیده قادر به درستی متابولیسم پروتئین ها و تجزیه آمینو اسیدهای تولید شده در بدن از خوردن غذاهای مبتنی بر حیوانات است . اجتناب از گوشت قرمز، مانند گوشت گاو و گوزن. همچنین باید تخم مرغ و محصولات لبنی که می خورید را از بین ببرید یا محدود کنید . لبنیات ممکن است شامل شیر، پنیر و ماست باشد.  پروتئین در تغذیه کلی بسیار مهم است، بنابراین گوشت لاغر از منابع پروتئین مرغ و غیر گوشتی مانند لوبیا و آجیل را انتخاب کنید . شما همچنین می توانید از محصولات گیاهی مانند شیر سویا استفاده کنید.

غذاهای دارای سدیم بالا

نمک حاوی سدیم است که به طور کامل توسط کبد آسیب دیده پردازش نمی شود . مواد غذایی کنسرو شده، از جمله سوپ ها، گوشت یا سبزیجات، در نمک و شکر بالا هستند که موجب تورم شکم و احتباس مایعات می شوند.  پس رژیم کم سدیم برای جلوگیری از آسیب بیشتر کبد و همچنین التهاب غیر ضروری بهینه است . به جای نمک از سیر، فلفل و ادویه ها استفاده کنید.

غذاهای شیرین

از غذاهای شیرین مانند آب نبات، بستنی و کیک و غذاهای شور مانند چیپس سیب زمینی که دارای کربوهیدرات ساده با سطوح بالای قند و سدیم هستند، اجتناب کنید.  خوردن غذاهایی با قندهای طبیعی و کربوهیدراتهای فیبری مانند توت فرنگی، پرتقال یا سیب برای جلوگیری از نابسامانی قند و سدیم در کبد خوب است.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید