کلم, کاهش وزن و تقویت قلب با استفاده از کلم!


کلم,کاهش وزن و تقویت قلب با استفاده از کلم!

یکی از سبزیجاتی که به فراوانی یافت می شود .اما به راحتی نادیده گرفته شده کلم است که شامل اقسام و اشکال متفاوت است مانند بروکلی و گل کلم که هم البته همه ی آن ها مفیدند و به علت دارای مواد مغذی فراوان بسیار توصیه می شود علاوه بر این ها دارای ویتامین a  و آنتی اکسیدانی های قوی، از جمله پلی فنل ها  است.نه تنها خوردنی سالمی است، بلکه خوشمزه هم است. خام یا پخته شده آن هر دو مفید است، و  می توانید آن  را در سالاد، سوپ، خورش ها و ترشی ها استفاده کنید.

کلم, کاهش وزن و تقویت قلب با استفاده از کلم!

کلم به کاهش وزن کمک زیادی میکند

یک سبزی مناسب برای افرادی است که می خواهند بطریق سالم وزنشان را پایین بیاورند.یک فنجان کلم خرد شده فقط ۲۲ کالری دارد. بنابراین،با داشتن کالری کم به کاهش وزن کمک میکند، همچنین،  دارای فیبر و کلسیم  است و برای سلامت سیستم گوارشی بسیار توصیه می شود. همچنین دارای آب زیادی است،بدن را هیدراته نگه داشته و انسان را برای مدتی سیر نگه میدارد.

در واقع، در دهه ۱۹۵۰، رژیم غذایی سوپ آن به عنوان یک راه سریع  و موثر برای کاهش وزن بود. ، اما با کمبود کربوهیدرات های پیچیده،  رژیم سوپ کلم نباید به مدت بیش از یک هفته ادامه پیدا کند.

کلم, کاهش وزن و تقویت قلب با استفاده از کلم!

کلم برای سلامت قلب

آنتوسیانین ها در کلم قرمز به از بین بردن التهاب بدن کمک می کنند . همچنین دارای پلی فنول است که  باعث جلوگیری از ایجاد پلاکت و تنظیم فشار خون می شود. این، به نوبه خود، به کاهش خطر بیماری قلبی عروقی کمک می کند.محتوای پتاسیم در آن نیز برای تنظیم فشار خون توصیه می شود. مصرف پتاسیم  هم از سکته پیشگیری میکند علاوه بر این، کلم کلسترول بد را کاهش داده و کلسترول خوب را  افزایش میدهد.

منبع: هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید