کمر درد در دوران بارداری چه علتی دارد و چگونه درمان می شود؟,کمر درد,علت کمر درد,درمان کمر درد,نکاتی درباره کمر درد,داروی درمان کمر درد

کمر درد در دوران بارداری چه علتی دارد و چگونه درمان می شود؟


کمر درد در دوران بارداری چه علتی دارد و چگونه درمان می شود؟

همانطور که می دانید دوران بارداری یکی از مدت های مهم در زندگی می باشد که باید بسیار به ان دقت کرد و از مصرف برخی چیز ها بپرهیزید زیرا می تواند آسیب های جبران ناپذیری وارد کند. شاید برای شما هم پیش بیاید که کمردرد داشته باشید و ندانید این کمردرد در دوران بارداری چه علتی دارد و چگونه درمان می شود. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم کمر درد در دوران بارداری چه علتی دارد و چگونه درمان می شود؟ . پس اگر شما هم می خواهید بدانید کمر درد در دوران بارداری چه علتی دارد و چگونه درمان می شود؟ در ادامه با ما همراه باشید.

کمر درد در دوران بارداری چه علتی دارد و چگونه درمان می شود؟,کمر درد,علت کمر درد,درمان کمر درد,نکاتی درباره کمر درد,داروی درمان کمر درد

علت کمردرد

کمر درد در دوران بارداری به چندین عامل بستگی دارد. برخی از زنان با شروع بارداری کمر دردشان آغاز می شود. زناني كه در معرض خطر ابتلا به كمردرد هستند، كساني هستند كه اضافه وزن دارند و يا قبل از بارداري دچار كمردرد بوده اند. در اینجا یک لیست از علل بالقوه درد یا ناراحتی کمر در طول بارداری آمده است:

افزایش هورمون ها

هورمون هایی که در دوران بارداری آزاد می شوند، اجازه می دهند رباط ها در ناحیه لگن برای تسکین و آماده سازی مفاصل برای فرآیند تولد آزاد شوند. این تغییر در مفاصل و سست شدن رباط ها ممکن است باعث شود کمر درد را به طور معمول تجربه کنید.

مرکز ثقل

مرکز ثقل شما به تدریج به سمت رحم و رشد کودک شما حرکت می کند که سبب تغییر وضعیت شما می شود.

وزن اضافی

با گذشت بیشتر مدت بارداری و افزایش وزن کودک شما، وزن اضافی که کمر شما باید تحمل  کند، افزایش می یابد.

وضع یا موقعیت

وضعیت بد، ایستادن و خم شدن بیش از حد می تواند باعث درد یا تشدید درد در کمر شما شود.

درمان درد کمرد

تعدادی از کارهایی که می توانید برای درمان کمر درد در دوران بارداری انجام دهید وجود دارد. برخی از اقداماتی که برای جلوگیری از درد کمر انجام می دهید نیز ممکن است برای درمان درد کمر استفاده شود. در اینجا برخی از مداخلات رایج دیگری نیز وجود دارد:

  • یخ یا گرما
  • بستن دستگاه های پشتیبانی
  • داروهای مورد استفاده برای درمان التهاب
  • خواب به سمت چپ خود و استفاده از یک بالش پشتیبانی زیر زانو.
  • یک قرار ملاقات با یک متخصص مراقبت بهداشتی مجاز مانند یک متخصص جراحی یا ماساژور را برنامه ریزی کنید.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید