کوکوی کدو و طرز درست کردن آسان و سریع آن


کوکوی کدو و طرز درست کردن آسان و سریع آن

پختن این غذا بسیار آسان و مشکلات خاصی را برای شما ایجاد نخواهد کرد همچنین بسیار خوشمزه است و طرفداران زیادی خواهد داشت .البته بعضی از مواقع کدوها بسیار آبدار هستند و هنگام سرخ کردن آب می اندازند و به خاطر همین کدوها ممکن است وا شوند.پس باید بعد از رند کردن کردو ها آب آن را بگیریم برای جلوگیری از بروز این مشکل.

کوکوی کدو و طرز درست کردن آسان و سریع آن

این هم یک نوع کوکوی کدوی آسان امیدوارم مورد توجهتان قرار گیرد و در مواقعی که زمان زیادی برای درست کردن غذا ندارید این کوکو را درست کنید از این مقدار پانزده عدد کوکو خواهیم داشت.

مواد لازم برای تهیه کوکوی کدو سبز :

برای درست کردن کوکوی کدو سبز به مواد زیر نیاز داریم :

کدوی متوسط ۲ عدد

تخم مرغ ۲ عدد

شوید سه مشت

جعفری سه مشت

آرد ۲ قاشق غذا خوری

بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری

نمک و فلفل سیاه

روغن مایع سرخ کردنی برای سرخ کردن کدو ها

طرز تهیه کوکوی کدو سبز :

برای تهیه کوکوی کدو سبز ابتدا دو عدد کدوی متوسط را پوست گرفته و رنده میکنیم  و خوب آبش را میگیریم و در یک کاسه میریزیم اکنون روی کدوی رنده شده دو عدد تخم مرغ می ریزیم و یک قاشق چای خوری بکینگ پودر و شوید و جعفری ریز خرد شده و دو تا سه قاشق آرد می زیزیم بنابه ذائقه نمک و فلفل سیاه می ریزیم و خوب مخلوط میکنیم تا همه مواد با هم مخلوط و یکدست شود.

اکنون در یک تابه بزرگ روغن سرخ کردنی را می ریزیم و یک قاشق از این مواد کوکوها را در تابه ریخته رویش را کمی فشار داه تا پهن شود سرخ کرده تا کمی طلایی شود دقت کنید که هر دو طرفش را سرخ میکنیم.

وقتی کوکوها پخت در ظرف مورد نظر قرار داده  هم سرد و هم ولرم شود شود این کوکو با ماست سرو می شود.

منبع: هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید